Nie miał czasu, zdobył brąz

Last updated wrz. 15, 2021

Arslanbek Salimov z Klubu Sportowy Wschód zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kostrzynie nad Odrą. Arslanbek walczył w stylu klasycznym w kategorii 60kg. Zawody miały znakomitą oprawę, rywalizowało 113 zawodników z 23 klubów z całej Polski, stoczono 183 pojedynki, które wyłoniły najlepszych zawodników w kraju. Arslanbek po ciężkich przygotowaniach i występach na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów podjął rywalizację z Seniorami. Miał krótki okres regeneracji, dlatego znając umiejętności młodego utalentowanego zawodnika mamy lekki niedosyt. Ale czyż medal na Mistrzostwach Polski Seniorów to nie jest wielki wyczyn? Mairbek Salimov zajął piąte miejsce, zaś Arbi Magomedov dziesiąte. Wszyscy startowali w kategorii 60kg.

Ponadto w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym. Na matach rywalizowali najmłodsi adepci sportu zapaśniczego.

W kategorii: 44kg złoty medal zdobył Szymon Godun, 52kg złoty medal zdobył Filip Wnorowski, 57kg brązowy medal zdobył Mustafa Chalaschev, na dalszych miejscach uplasowali się w kategorii 52kg Volodymir Sosnovskyi oraz w kategorii 75kg Ahmed Israilov.