Nepta – kabriolet od Renault

Renault przedstawia nowy concept car Nepta, 4-miejscowy kabriolet. Nepta to niezwykle dynamiczny, 4-miejscowy kabriolet klasy GT, zapewniający przyjemność jazdy godną auta wysokiej klasy.
Wyprofilowana na kształt fali linia boków, podkreśla płynną i wysmukłą sylwetkę auta, zaznaczoną dodatkowo specjalnym wykończeniem dolnej części nadwozia (spoilery przedni, tylny i progowe) w kolorze anodowanego aluminium.
Przód jest ascetyczny, a zarazem pełen ekspresji. Reflektory obejmujące trzy układy (światła dzienne, światła mijania/drogowe, światła oświetlające drogę na zakrętach) są wyposażone w diody elektroluminescencyjne (LED). W światłach mijania i drogowych zastosowano technologię wykorzystującą zasadę odbijania i rozchodzenia się światła. Wiązka światła emitowanego przez główny reflektor odbija się od przejrzystych bloków w kształcie kryształu. Dzięki elektronicznemu sterowaniu zapewnia precyzyjne ustawienie wiązki światła. Ilość światła i rozłożenie wiązki są dostosowane do warunków jazdy.
Rozmieszone w niezwykle oryginalny sposób w górnej części błotników kierunkowskazy w kształcie bumerangów, podkreślają ich linię.
Długi, wysmukły tył z zaznaczonymi tylnymi światłami sprawia, że Nepta wydaja się być stale w ruchu. Wydłużony zwis tylny, dłuższy od przedniego, podkreśla elegancję proporcji i płynną sylwetkę. Nepta nawiązuje do złotego wieku stylistyki samochodowej, stawiając jednocześnie na nowoczesność i innowację.
autor: Bstok.pl
Źródło Renault

Reklama