Reklama

Natalia Mistrzynią Europy

Last updated Sty 13, 2019

Złoty medal zdobyty na Mistrzostwach Europy w Dordrecht w Holandii przywiezie do Białegostoku Natalia Maliszewska. Pewnie pokonała wszystkie rywalki w short tracku na dystansie 500 m. Jest to już kolejne zwycięstwo zawodniczki z Białegostoku.

Jak podają media europejskie i ogólnopolskie Natalia Maliszewska wystartowała z zimną krwią, zachowała ją i z tą zimną krwią przejechała dystans 500 m zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Europy w holenderskim Dordrecht. Dlatego nie jest przesadą mówienie o niej, jako o złotej Natalii, która do kolekcji medali dołączy jeszcze jeden, zdobyty w sobotę, 12 stycznia.

W ogóle polscy sportowcy wypadli świetnie na Mistrzostwach Europy. Bardzo dobrze, a przynajmniej walecznie zaprezentowała się Nicola Mazur oraz Mateusz Krzemiński, który zawzięcie nie chciał odpuścić rywalom. Ich zmagania przyniosły bardzo dużo emocji. Natomiast tylko Natalia Maliszewska pewnie wystartowała i tak samo pewnie dojechała do mety.

„Na pierwszym wirażu prowadzenie objęła van Ruijven, za którą jechała Maliszewska. Polka szybko przystąpiła do ataku. Znalazła lukę, którą genialnie wykorzystała” – przekazała stacja Sport TVP.

Niedawno, bo zaledwie miesiąc temu, w Pucharze Świata rozgrywanym w Kazachstanie, Natalia Maliszewska także zaprezentowała się świetnie na dystansie 500 m i 1000 m. Pokonywała bez problemu wszystkie rywalki i podniosła swój wynik w klasyfikacji ogólnej. Po Mistrzostwach Europy w Holandii Natalia Maliszewska dołączy jeszcze jeden medal do swojej licznej kolekcji. Co prawda nie udało się jej w dłuższym wyścigu, na 1000 metrów, ale Natalia jest faworytką w krótszych dystansach.

Wynik Dordrecht 2019 – 500 metrów kobiet:

1. NATALIA MALISZEWSKA (POLSKA)

2. Martina Valcepina (Włochy)

3. Lara van Ruijven (Holandia)

Natalia Maliszewska ma 23 lata, ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i jest zawodniczką białostockiej Juvenii. Wielokrotnie stawała na podium w rywalizacji na światowym poziomie. W ubiegłym roku, po Mistrzostwach Świata w Montrealu, z których wróciła z tytułem wicemistrzyni świata, została uhonorowana przez prezydenta Białegostoku nagrodą finansową.

Źródło: ddb.pl, Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska