Reklama

Nasza łuczniczka tuż za podium

Na zakończonych w węgierskim mieście Pomaz I Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Konnym zawodniczka białostockiego AMM Archery Anna Sokólska, dosiadająca własną klacz o imieniu Eldetta, zajęła czwarte miejsce. Wynik białostocczanki to 476,44pkt.

Przypomnijmy, że Anna Sokólska jest najbardziej utytułowaną polską łuczniczką konną na świecie, która tylko w 2017 roku zwyciężyła w trzech zawodach międzynarodowych.

Pierwszym Mistrzem Świata w Łucznictwie Konnym, został reprezentant gospodarzy Leventa Maucha, który dosiadając konia o nazwie Izmos, wystrzelał 535,98 pkt. Tuż za nim, z dorobkiem 500,48 pkt, znalazł się jego rodak Christoph Nemethy. Na najniższym stopniu podium, stanął Maxime Coca z Francji dosiadający klacz Tango la Begine. Wynik Francuza to 487,86 pkt.

Były to pierwsze Mistrzostwa Świata w tej wielowiekowej dyscyplinie, ponieważ po raz pierwszy zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: Torze Węgierskim, Torze Koreańskim i Torze Polskim. Do rywalizacji zgłosiło się 101 zawodników z całego świata, w tym z takich krajów jak Mongolia, Iran, Australia, USA.

Formuła zawodów polegała na trzydniowej rywalizacji zawodników w trzech wyżej wymienionych konkurencjach. Na ostateczny wynik punktowy składała się suma punktów wystrzelanych na tarczy oraz bonus za czas przejazdu toru poniżej ustalonego limitu. Po trzech dniach rywalizacji po dziesięciu seniorów i juniorów z najwyższym dorobkiem punktowym, rywalizowało w rundzie finałowej, która wyłoniła najlepszych łuczników konnych na świecie.

W kategorii seniorskiej Anna Sokólska była jedyną kobietą wśród 10 jeźdźców rundy finałowej.

Jej wynik potwierdza, iż miejsce wśród najlepszych łuczników konnych na świecie jest zasłużone.

Źródło: ddb24.pl

BL/ Foto: Facebook/ https://www.facebook.com/AmmArcheryPL/)

 

Artykuł Nasza łuczniczka tuż za podium pochodzi z serwisu Podlaski Sport.