Reklama

Narty na Dojlidach

Amatorzy nart biegowych nie muszą wyjeżdżać za miasto, żeby skorzystać z tej formy aktywności. Plaża na Dojlidach zamieniła się już w specjalnie przygotowaną, naśnieżoną trasę. Rozpoczęto sezon narciarski.

Codziennie od godz. 9.00 do 18.00 miłośnicy zimowych sportów mogą korzystać z przygotowanej dla nich pętli o długości ok. 500 metrów. Trasa wiedzie przez teren plaży, boisk do plażowej piłki nożnej i siatkówki. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, czyli kiedy spadnie dużo naturalnego śniegu, trasa biegowa będzie przebiegała także wokół zbiornika wodnego – wówczas wydłuży się o dodatkowe 3 km. Ścieżki narciarskie są wyznaczane tak, by można było z nich korzystać także po zmroku – trasa jest oświetlona.

Przygotowana została też śnieżna górka dla małych dzieci do zjeżdżania na sankach. Ma wysokość ok. 2 metrów. Znajduje się od strony lasu, na boisku plażowej piłki nożnej przy namiocie.

– To miejsce cieszy się dużą popularnością, bo zapewnia wypoczynek dla całych rodzin – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zapraszamy naszych mieszkańców do korzystania z zimowych atrakcji na Dojlidach.

Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia nart biegowych czynna codziennie w godz. 9.00-18.00. Do dyspozycji jest 100 par nart o długości od 100 cm do 195 cm oraz 120 par butów narciarskich w rozmiarach od 28 do 47,5. Narty są z tzw. łuską w środkowej ich części, ułatwiającą stawianie pierwszych kroków w narciarstwie. Ostatnie wypożyczenie jest możliwe o godz. 17.00.

Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny, a koszt wypożyczenia kompletu nart, butów i kijków wynosi 9 zł za godzinę (bilet normalny) i 6 zł za godzinę (bilet ulgowy przysługujący dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia).

Stan trasy i aktywność białostoczan można obserwować dzięki kamerze, z której podgląd dostępny jest na stronie www.miejskoaktywni.pl. Na tej stronie można też znaleźć bieżące informacje o narciarni. A jeśli ktoś nie przepada za biegówkami, ma możliwość wypożyczenia kijków do nordic walkingu lub skorzystania z siłowni pod chmurką czy zorganizowania ogniska i grilla (wynajęcie miejsca ogniskowego z przygotowaniem ogniska kosztuje 75 zł, miejsca grillowego – 15 zł za 60 min.).

Źródło Urząd Miejski Białystok