Reklama

Największy spływ kajakowy w Polsce

Last updated Lip 23, 2019

Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już sześciokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju.

To propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

W tym roku spływ odbędzie się już po raz siódmy i wzorem ubiegłorocznego został zaplanowany na dwa dni. 3 sierpnia, o 12.00, uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne.

Wieczorem, przy Centrum Turystycznym w Grannem zaplanowana jest biesiada z ogniskiem, występem zespołu i   potrawami kuchni regionalnej i tradycyjnej.  Dla osób, które wybrały jednodniowy wariant spływu będzie to atrakcyjne zakończenie dnia pełnego sportowych wrażeń.

Dla tych, którzy będą kontynuować spływ 4 sierpnia, możliwość regeneracji sił przed kolejnym odcinkiem z Grannego do mostu w miejscowości Nur.

Zgłoszenia na spływ odbywają się poprzez stronę internetową www.500kajakow.pl do dnia 26 lipca 2019 rok.

W spływie weźmie udział ponad 1000 osób z całej Polski, będą również uczestnicy z zagranicy m.in. z Białorusi i Ukrainy.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Polski Związek Kajakowy, Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną.

Rafał Siwek

Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie

Tekst i zdjęcia: www.lapy.pl, autorem zdjęć jest Michał Zabokrzecki