Najskuteczniejsze blokery potu – TOP 5 produktów

Na szczęście na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów pomagających skutecznie uporać się z potem i towarzyszącym mu nieprzyjemnym zapachem

Z problemem nadmiernej potliwości zmaga coraz więcej osób, a każdy, kto doświadczył tej kłopotliwej przypadłości wie, jak trudno z nią walczyć. Na szczęście na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów pomagających skutecznie uporać się z potem i towarzyszącym mu nieprzyjemnym zapachem. Jednymi z nich są blokery potu.

Czym są blokery potu i jak działają?

Bloker potu to nic innego jak silniejsza wersja antyperspirantu. Podczas gdy ten drugi tylko ogranicza rozkład bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach, pierwszy, dzięki większemu stężeniu aluminium (soli glinu), hamuje cały proces jego wydzielania przez gruczoły potowe. Przed zastosowaniem blokera należy jednak upewnić się, czy nasz problem rzeczywiście jest duży i czy nieco większa potliwość nie jest spowodowana konkretnymi czynnikami, takimi jak upalny dzień, wysiłek fizyczny czy sytuacja stresowa. Osoba z problemem nadmiernego pocenia się wydziela bowiem aż 4-5 razy więcej potu niż przeciętny człowiek.

Kosmetyk hamujący wydzielanie potu powinno się stosować codziennie przez tydzień, później ograniczając częstotliwość do 1-2 razy w tygodniu. Na co najmniej 48 godzin przed aplikacją lepiej nie depilować ciała, zaś sam produkt należy nakładać na noc, na czystą i osuszoną skórę bez podrażnień. Zawarty w preparacie chlorek soli wchodzi w reakcję z powstającym potem, tworząc substancję, która zatyka kanaliki potowe. Dzięki temu, że gruczoły zostają uszczelnione, pot nie wydobywa się na zewnątrz, a bakterie się nie rozkładają, nie powstaje więc nieprzyjemny zapach. Efekt ten może utrzymywać się do kilku dni.

Czy blokery potu są bezpieczne?

To pytanie zadaje sobie wiele osób chcących rozpocząć stosowanie produktu. Wątpliwości dotyczą przede wszystkim jego potencjalnie negatywnego wpływu na organizm, który poprzez pocenie reguluje temperaturę ciała. Na szczęście bardzo trudno jest zachwiać ten balans, nawet przez regularne stosowanie preparatów przeciwpotnych. Najlepszy bloker potu nie ogranicza bowiem jego wydzielania przez wszystkie komórki skóry lecz tylko w miejscach, gdzie problem jest najpoważniejszy (na przykład pod pachami). Oczywiście trzeba unikać rozprowadzania kosmetyku na dużych obszarach ciała, a po dłuższym okresie używania zrobić sobie tygodniową przerwę, aby zobaczyć jak organizm zareaguje.

Jeśli zwykłe blokery potu w sztyfcie wywołują u Ciebie dyskomfort lub reakcje alergiczne, warto rozważyć inne metody ograniczenia nadmiernego pocenia, na przykład poprzez przyjmowanie specjalnych tabletek z szałwią, pokrzywą, melisą i skrzypem. Antyperspiranty lub stopery w tabletkach również ograniczają potliwość, jednak na efekt trzeba poczekać nieco dłużej. Jeśli jednak zależy Ci na kosmetyku przeznaczonym do stosowania zewnętrznego, odwiedź drogerię internetową Makeup.pl. Znajdziesz tam bogaty wybór wysokiej jakości blokerów potu, w pełni bezpiecznych dla Twojej skóry i całego organizmu.

Najskuteczniejszy bloker potu – ranking

Reklama

1. Ziaja Bloker

Preparat ten, dzięki odpowiedniej zawartości soli glinowych, efektywnie hamuje wydzielanie potu. Ponadto eliminuje jego nieprzyjemny zapach, dając długotrwałe uczucie świeżości.

2. Ziaja Yego Bloker

Jego lekka konsystencja rozprowadza się równomiernie na skórze pach i ogranicza wydzielanie brzydkiego zapachu. Specyfik pozostawia za sobą orzeźwiający, energetyczny zapach.

3. Bloker potu w sprayu Medispirant

Produkt działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega namnażaniu się zarazków na spoconej skórze. Nie zawiera alkoholu, dlatego nie podrażnia delikatnego naskórka.

4. Regulator pocenia do stóp Farmona Nivelazione

Kosmetyk ma konsystencję kremu o przedłużonym działaniu, dzięki czemu gwarantuje uczucie doskonałej higieny i świeżości przez wiele godzin.

5. Nocny bloker sebum Tołpa

Fantastyczny bloker potu do twarzy, który ogranicza również wydzielanie sebum. Dodatkowo poprawia ogólną kondycję naskórka, działa antyseptycznie, przeciwbólowo i napinająco.