Reklama

Najpiękniejsze szopki na Podlasiu

  Szopka z pozłacanego metalu, papieru, wyrzeźbiona w drewnie, złożona z wafli czy ukryta w butelce to tylko kilka propozycji spośród 300 najlepszych prac prezentowanych na wystawie w hallu Kina Forum. Wokół nich ruch i gwar zachwyconych dzieci, choćby z klasy I ”c” SP nr 14, które przyszły zobaczyć prace starszych koleżanek i kolegów.

  Do konkursu stanęły chyba wszystkie szkoły w naszym regionie. Spośród kilku tysięcy szopek, aż 300 najciekawszych pojawiło się w Kinie Forum. A za nimi grupki zwiedzających fachowo przyglądających się pracom rówieśników. Oryginalne, często bardzo pracochłonne pomysły to zasługa całej rzeszy pedagogów i katechetów potrafiących namówić dzieci do połączenia sztuk plastycznych z mistyką Świąt. Wśród oglądających dostrzegliśmy także uczestników warsztatów terapii zajęciowej czy przedszkolaki z Przedszkola nr 25.

  Konkurs na najpiękniejszą szopkę narodził się w głowach Małgorzaty i Stanisława Wyszyńskich. Patronuje mu już po raz 11ty Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej przy współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 13 i Białostockim Ośrodkiem Kultury
. ”Przybyliśmy oddać Mu pokłon” to tegoroczne motto konkursu. Szopki można oglądać w Forum do 7 stycznia od 9 do 17. Po raz pierwszy część z prac ma być zlicytowana (sobota, Forum, godz. 11). Dochód zostanie przekazany na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. A w niedzielę, 8go o 11tej w Hotelu Gołębiewski wielki finał, koncert i wręczenie nagród za najpiękniejsze prace.

https://www.bstok.pl/up/news/545_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/545_8.jpg

Reklama