Reklama

Najpiękniejsze pocztówki wielkanocne

  7-letni Kamil Lubecki z Białegostoku, Mikołaj Nos z Gródka i Sylwia Makarewicz z Wasilkowa są laureatami głównych nagród w konkursie na Pocztówkę Wielkanocną 2007. To plastyczna i zarazem bardzo sympatyczna odsłona IV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego.

  Zdaniem organizatorów – muzyków Lidii i Tadeusza Trojanowskich i Dariusza Drewnowskiego – zawodowego muzyka, który postanowił prowadzić szkołę plastyczną te dwie sztuki piękne powinny iść w parze. Najlepszym dowodem mógł być choćby występ Kameralnego Kwintetu Dętego Brass Cappella, w którym szef placówek oświatowych dziarsko gra na puzonie. Ale najważniejsi byli młodzi artyści. Łącznie na konkurs przyszło prawie dwa tysiące prac z całego regionu a profesjonalne jury miało naprawdę sporo pracy.

  Często informację o konkursie i inspirację młodzi artyści znajdowali w szkołach lub osiedlowych domach kultury. Tam wrażliwi instruktorzy najlepiej umieją pokierować dziećmi i podsunąć im pomysły odpowiednie do ich wieku. Tak stało się choćby w przypadku siedmioletniego Kamila, którego baranek wygląda niemal jak żywy. Podobna technika przyniosła drugie miejsce koleżance Kamila Magdzie Rodziewicz. Całe jury musiało długo się głowić w jaki sposób wybrać te najlepsze prace. W końcu postawiono chyba na oryginalną technikę i przede wszystkim nieskrepowaną żadnymi ograniczeniami dziecięca fantazję.

Miejski Portal Informacyny bstok.pl jest patronem medialnym Festiwalu

https://www.bstok.pl/up/news/1150_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1150_8.jpg

Reklama