Najmłodsza, a wygrywa

Last updated Sty 7, 2019

Narciarstwo biegowe. 15-letnia juniorka, Hania Popko z klubu UKS Hubal Białystok zajęła trzecie miejsce w sprintach stylem dowolnym rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Madona. W zawodach FIS Hania startowała w kategorii seniorek wraz z reprezentantami Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi oraz Polacy.
W eliminacjach sprintu kobiet Hania Popko zajęła szóste miejsce w stawce zawodniczek, z których była najmłodsza. W finale nastolatka z Białegostoku zajęła wyśmienite trzecie miejsce. To jednak nie wszystko, FIS-punkty wywalczone dzisiaj przez białostoczankę dają jej drugie miejsce na listach światowych FIS-punktów wśród dziewcząt urodzonych w 2003 roku.
Trener Hani, Adam Roszkowski po eliminacjach nie krył zadowolenia mówiąc, że zawodniczka powalczy jeszcze dalej. W drugim dniu na dystansie 5 km stylem dowolnym zajęła V miejsce także wśród seniorek. To spore osiągnięcie tak młodej narciarki.

Źródło: Wrota Podlasia