Najlepsze pierwsze samochody dla nowych kierowców

Reklama

Wszyscy pamiętamy swój pierwszy samochód. To rytuał przejścia, przygoda w trakcie tworzenia, wolność na czterech kołach. Nawet jeśli to tylko Dacia Sandero, a żaden z Twoich znajomych nie ma pieniędzy na benzynę.

Właśnie zdałeś egzamin na prawo jazdy? Oto co powinieneś kupić

Pierwszy samochód musi spełniać wiele warunków. Powinien być tani w ubezpieczeniu, bezpieczny i łatwy w prowadzeniu. Dla większości młodszych kierowców kluczowa jest również przystępna cena i niskie koszty eksploatacji.

Ford Fiesta

Nauczyłeś się parkowania równoległego i manewrowania z użyciem kierunkowskazów. Teraz nadszedł czas, aby faktycznie cieszyć się jazdą, do czego Ford Fiesta zachęca całym sercem. Jest bezpieczny, przestronny, ekonomiczny i pełen gadżetów. Będziesz delektować się każdą drogą B i rozkoszować się każdym rondem – nawet jeśli Twój entuzjazm jest ograniczony przez zawsze czujną czarną skrzynkę. Więcej ciekawych ofert samochodów na https://www.mamtoo.pl/ znajdziesz tam zarówno nowe jak i używane egzemplarze.

Toyota Yaris

Połączenie trzycylindrowego silnika benzynowego i elektrycznego zapewnia moc 114 KM i emisję CO2 na poziomie zaledwie 86 g/km. A jako samoładująca się hybryda nigdy nie wymaga podłączania – ważne, jeśli nie masz podjazdu w domu lub mieszkasz na uczelni.

Volkswagen Up

Wiele się zmieniło w ciągu ostatniej dekady, ale Up pozostaje naszym wzorcowym samochodem miejskim. Jego wyrazisty design i opakowanie, mocne silniki, kabina typu „mniej znaczy więcej” i żwawy układ kierowniczy po prostu się nie zestarzały.
Jego 1,0-litrowy silnik nie jest tak wydajny, jak można by się spodziewać – wersja 64 KM osiąga 54,9 KM i 117 g / km CO2. Trudno jednak nie ulec prostemu urokowi Up’a, zwłaszcza gdy ceny są tak przystępne.

Hyundai i10

Entuzjastyczni kierowcy będą woleli Volkswagena Up, ale i10 walczy z lepszą technologią, szerszym wyborem silników i pięcioletnią gwarancją Hyundaia bez limitu kilometrów. Dzięki lekkiemu sterowaniu i niewielkiej powierzchni Hyundai jest łatwy w prowadzeniu i jeszcze łatwiejszy do zaparkowania. Dostępna jest nawet aplikacja Bluelink, dzięki której możesz wysłać trasę bezpośrednio do nawigacji satelitarnej.

Renault Clio
Renault jest świetnym, wszechstronnym samochodem – i atrakcyjnym cenowo. Jest praktyczny dzięki największemu bagażnikowi w klasie, a system informacyjno-rozrywkowy jest na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo jest również mocną stroną, z pięciogwiazdkową oceną Euro NCAP, a także standardowym ostrzeżeniem o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i hamowaniem awaryjnym z wykrywaniem pieszych.

Ford Puma
Jeśli preferujesz styl i wyprostowaną postawę SUV-a, Ford Puma jest naszym wyborem wśród kompaktów. Nawet z trójką dzieci z tyłu, będziesz cieszyć się jego pozytywnym układem kierowniczym, zgrabną manualną skrzynią biegów i napiętym podwoziem. Jest też zaskakująco dużo miejsca jak na coś opartego na Fieście, w tym praktyczny bagażnik ze schowkiem pod podłogą, który Ford nazywa Megabox.

Reklama