Reklama

Najlepsi zostali nagrodzeni

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji nagrodził najlepszych piłkarzy i drużyny Ligi Halowej Białostockiej Ligi Sportu.  

 Białostocka Liga Sportu to regularne rozgrywki w popularnych dyscyplinach sportowych. W Białymstoku funkcjonuje już od 14 lat. 32 zespoły zostały podzielone na dwie szesnastozespołowe ligi. Rozegrano 240 spotkań, w których wystąpiło aż 548 zawodników.  

Po raz pierwszy w historii BLS w piłce nożnej nagrodziliśmy najlepszych asystentów. W całej Lidze Halowej odnotowaliśmy aż 935 ostatnich, kluczowych podań. W 2 Lidze w tej klasyfikacji najlepszy okazał się Krzysztof Iskarzak z drużyny EX!, który w 14 meczach zaliczył 15 asyst, zaś w 1 Lidze wygrał Damian Bruliński z 13 asystami w 15 spotkaniach.

Kolejnym novum w klasyfikacjach indywidualnych była kategoria czyste konto. Doceniliśmy  bramkarzy, którzy kończą mecz bez straty gola. Taka sytuacja zdarzyła się aż 32 razy. Największą ilością meczów „na zero” w 2 Lidze może się poszczycić Mariusz Wilczewski ze Wschodniej Energii – cztery czyste konta w 15 meczach. Identyczny wynik, tyle że w 1 Lidze, osiągnął Marek Jodkowski gracz ekipy Turbo Krymar.

Rozgrywki Ligi Halowej obfitowały w bramki. Padło ich łącznie 1451 z czego 32 trafienia były samobójczymi. Kibice nie mogli z pewnością się nudzić i narzekać, bo średnio w meczu padało aż sześć goli. Do perfekcji sztukę pokonywania bramkarzy opanowali Kamil Niewiński, reprezentujący w 2 Lidze zespół Hanbud oraz Mateusz Kondraciuk, który jest graczem pierwszoligowego Auto Teamu. Kamil w 12 meczach 29 razy wpisywał się na listę strzelców zaś Mateusz zrobił to 28 razy w 13 spotkaniach.  

Piłkarskim zmaganiom w Lidze Halowej towarzyszyła zabawa w typowanie rozstrzygnięć spotkań. Najlepszym „nosem” w kwestii wyników wykazał się Mateusz Koc z drużyny Turbo Krymar.  Mateusz typował ze skutecznością na poziomie 57,58%.

W 240 meczach sędziowie pokazali 368 żółtych kartek i 15 czerwonych. Zespołem grającym fair w 2 Lidze okazał się Browar Murza Gol, ukarany tylko jednym żółtym kartonikiem. Cztery kartki żółtego koloru pokazano graczom Fan Futbolu, który zwyciężył w tej klasyfikacji w gronie pierwszoligowców.

 Mistrzem Ligi Halowej Białostockiej Ligi Sportu w piłce nożnej w sezonie 2021/22 została ekipa Turbo Krymar. W nagrodę drużyna otrzymała bon na zakup sprzętu sportowego oraz udział w Pucharze Polski SuperLigi Szóstek.

Na II stopniu podium uplasował się zespół Top Auto.

Na miejscu III znalazła się drużyna Cescom Biała Białystok.  

Na zapleczu czołówki piłkarskiej BLS do końca toczyła się zażarta batalia o I miejsce, a także pozostałe pozycje premiowane awansem do wyższej ligi. Najlepszym finiszem może poszczycić

I miejsce w 2 lidze – Hanbud,

  • II miejsce w 2 lidze – Wschodnia Energia,
  • III miejsce w 2 Lidze – Fuga Team.

 Białostocka Liga Sportu prowadzona jest w czterech dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym. Są to gry zespołowe, które aktualnie w Białymstoku cieszą się największą popularnością. W ligach gra w każdym roku ok. 100 zespołów i niemal 1500 zawodników.

Rozgrywki można śledzić na stronie internetowej http://bls.bialystok.pl/.

Zdjęcie: BOSiR

Artykuł Najlepsi zostali nagrodzeni pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama