Reklama

Najlepsi tancerze breakdance już wkrótce w „Spodkach”

W czwartej edycji konkursu tanecznego Breakstok, realizowanego przez Dom Latających Tancerzy, wystąpi około 300 zawodników z całego świata. Swoje umiejętności taneczne pokażą już w sobotę, 3 czerwca w „Spodkach” Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK). O szczegółach wydarzenia mówiono podczas wtorkowej (30.05) konferencji, w której udział wziął marszałek Artur Kosicki reprezentujący samorząd województwa – partnera strategicznego przedsięwzięcia.


– Tancerze z całej Polski, jak również z Europy zagoszczą w stolicy województwa. To nie tylko dobra promocja, ale też pokazanie tego, co mamy najlepsze, czyli umiejętności naszych młodych tancerzy. Osobiście mam duży sentyment do tańca w szczególności do breakdance, gdyż miałem kiedyś okazję nie tylko poznać to środowisko, ale również je tworzyć w Grajewie – powiedział marszałek.

Dodał także, że „taniec rozwija ludzi, taniec powoduje, że możemy wejść w pewną kulturę, która jest niezwykła i daje wyjątkowe doznania”.

– W dzisiejszych czasach, kiedy młodzież ma pewne niedobory związane z rozwojem fizycznym, taniec może odpowiedzieć na te zagrożenia, może stać się nie tylko pasją, ale także pewną formą aktywności fizycznej – dodał marszałek.

Jak podkreślali organizatorzy, poprzez praktykę na zawodach młodzież może rozwijać swoje umiejętności i doskonalić styl.

Reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama