Reklama

Najlepsi przedszkolni kolędnicy

  ”Gwiazdka w lesie” i ”Jezus” to przedstawienia, które podbiły serca jury niezwykle kolorowych prezentacji zorganizowanych już po raz piąty przez Przedszkole Samorządowe nr 58. Nagrodami obsypano maluchy i starszaki z przedszkoli nr 32 i 58. Specjalne nagrody dostali najmłodsi uczestnicy – Zuzia Biesiada i Kuba Lasewski z Przedszkola Nr 51

  Drugiego dnia prezentacji znów na scenie pojawiło się mnóstwo uśmiechniętych dzieciaków z zapałem prezentujących historie przypominające o narodzinach Jezusa. Kiedy w pewnym momencie na scenie wyrósł las drzewek a mali aktorzy wyjątkowo udanie recytowali swoje kwestie czuło się, że nie przejdą niezauważeni. I rzeczywiście dzieci pracujące z Edytą Darnowską i Walentyną Wądołkowską (PS Nr32) otrzymały nagrodę za ‘’Gwiazdkę w lesie’’ z rąk z-cy prezydenta Białegostoku Ryszarda Zimnocha.

  Zupełnie inną estetykę zaproponowały Ewa Dakowicz i Elżbieta Wilczewska (PS nr 64). Magiczna muzyka łącząca w sobie elementy wielu kultur towarzyszyła odegranej niemal bez słów pantomimie ‘’Jezus’’. Pomysłowe wykorzystanie przedmiotów i dźwięków uznane zostało przez jury za ’’pozytywne oddziaływanie na rozwój nieskrępowanej wyobraźni, radości i spontaniczności dzieci’’. Oczywiście wszyscy mali artyści obsypani zostali licznymi upominkami i dyplomami. Cała sala śpiewała kolędy i pastorałki z zespołem wokalnym ‘’Taaaka paka’’ ” z Przedszkola Samorządowego Integracyjnego nr 58, a z gościnnym przedstawieniem pojawili się uczniowie SSP Nr 4. I chyba wszyscy żałowali, że następne Święta będą dopiero za rok…Bstok.pl objął to wydarzenie swoim patronatem.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego serwisu fotograficznego.
Fotoreportaż – II dzień przeglądu

Relacja z pierwszego dnia zabawy

Reklama