Reklama

Najlepsi piłkarze w historii Mistrzostw Europy – LegalniBukmacherzy

Co cztery lata, najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu spotykają się podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Każdy Euroczempionat jest poprzedzony eliminacjami, ale to turnieje główne często wyłaniają nowe gwiazdy nie tylko europejskiego, ale i światowego formatu. Turnieje reprezentacyjne są idealną okazją również dla użytkowników portali do obstawiania, którzy mogą grać po wysokich kursach na niespodzianki turnieju. Kto pamięta Grecję z mistrzostw Europy w 2004 roku lub Danię z roku 1992? Obie drużyny sięgnęły po tytuł we wspomnianych latach. To jednak nie jedyne przypadki “mistrzowskich” niespodzianek. Użytkownicy mają okazję zawrzeć zakłady na zdarzenia (zarówno główne, jak i dodatkowe), które oferują wszyscy bukmacherzy legalni w Polsce.

Warto o tym pamiętać również teraz – w trakcie mistrzostw Europy. Jest to idealna okazja, aby jednocześnie cieszyć się oglądaniem meczów, jak i obstawianiem zakładów sportowych. Tym bardziej, że wiele serwisów oferuje interesujące promocje, które są opisywane, między innymi, na portalu LegalniBukmacherzy.com. Poniższy tekst poświęcamy jednak tematyce stricte sportowej, a dokładniej: na zawodnikach, którzy na stałe zapisali się w historii ME.

Michel Platini

Przez długi czas dzierżył on rekord liczby bramek zdobytych na mistrzostwach Europy. Francuz zdobył aż 9 bramek podczas Euro w 1984 roku. Co ciekawe, cała reprezentacja Francji zdobyła podczas tego turnieju 14 goli. Platini zdobył bramkę zarówno w pierwszym meczu Trójkolorowych (przeciwko Duńczykom), a także m.in. w meczach półfinałowym i finałowym. Platini był kluczowym zawodnikiem Francuzów w drodze po tytuł.

Uhonorowaniem znakomitego turnieju, a także całego roku w wykonaniu Platiniego była Złota Piłka, którą przyznaje magazyn France Football. Po to wyróżnienie sięgnął on łącznie trzykrotnie – stało się tak również w 1983 oraz 1985 roku.

Zinedine Zidane

Następnym nazwiskiem na liście jest kolejna legenda francuskiej piłki. Zidane wziął udział w trzech turniejach o mistrzostwo Europy (1996, 2000, 2004). W pierwszym z nich nie błysnął. Jednak wówczas był on dopiero w trakcie budowania swojej pozycji na arenie międzynarodowej. Co prawda, Francja odpadła w półfinale, ale nie był to wielki turniej “Zizou”. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się na Euro 2000.

Reklama

Dwa lata po zdobyciu mistrzostwa świata, Francuzi okazali się najlepsi również podczas ME. Zidane zdobył w trakcie turnieju dwie bramki, jednak poza golami zaprezentował fantastyczny futbol, który doceniła UEFA. “Zizou” poprowadził swój zespół do tryumfu i zasłużenie został wybrany MVP turnieju.

Andres Iniesta

Czas na kolejnego zawodnika, który piękną grą poprowadził swoją reprezentację do wygranej w mistrzostwach Europy. Podobnie jak Zidane, Andres Iniesta wziął udział w trzech turniejach ME (w latach 2008-2016). W 2008 wraz z drużyną narodową zdobył swój pierwszy tytuł. Nie został wówczas wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, jednak znakomita postawa w przekroju całych mistrzostw pozwoliła mu na znalezienie się w “jedenastce” turnieju. Jeszcze lepiej zaprezentował się w 2012 roku, kiedy to w jego ręce trafiło wyróżnienie dla MVP mistrzostw. Iniesta został wybrany najlepszym graczem w aż trzech meczach turnieju.

Marco Van Basten

Holender był kluczowym zawodnikiem swojego zespołu podczas Euro w 1988 roku. Van Basten zdobył w nim aż 5 goli i został najlepszym strzelcem turnieju. Złożył się na to m.in. hat-trick w meczu przeciwko reprezentacji Anglii. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych dwóch, kluczowych trafieniach. Pierwsze z nich to gol w meczu półfinałowym przeciwko reprezentacji RFN.

Drugim było spektakularne trafienie w finale, w którym Holendrzy zmierzyli się z ZSRR. Van Basten popisał się znakomitym wolejem ze skraju pola karnego. To trafienie jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w historii – nie tylko mistrzostw Europy. Fantastyczna postawa w całym turnieju nie umknęła uwadze obserwatorów. Poza tytułem króla strzelców, w ręce Marco Van Bastena trafiła również nagroda dla MVP turnieju. Co oczywiste, Holendrzy sięgnęli po tytuł mistrzowski.

Cristiano Ronaldo

Dla niektórych osób może być to zaskoczeniem, że w gronie najlepszych piłkarzy w historii Mistrzostw Europy już teraz wymieniamy Portugalczyka. Należy jednak pamiętać, że już w pierwszym meczu tegorocznych mistrzostw Europy – w starciu przeciwko reprezentacji Węgier – Ronaldo zanotował dublet, dzięki któremu został najskuteczniejszym piłkarzem w historii ME. Ponadto, należy pamiętać, że Portugalczyk ma na swoim koncie srebrny medal Euro 2004, a także złoto wywalczone podczas mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku. Jednocześnie, przez wielu kibiców i ekspertów jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu.

A Wy? Zgadzacie się z naszym zestawieniem? Czy uważacie, że kogoś brakuje na tej liście? Oczywiście, w najbliższych latach powyższe zestawienie zapewne zostanie zaktualizowane. Tym bardziej, że na horyzoncie widać kilku kandydatów, którzy mogą zdominować europejski futbol. Jednak musicie przyznać, że z “wielkością” wyżej wymienionych zawodników nie powinno się dyskutować.

Reklama