Reklama

Nagrody dziesięciolecia

W   piątkowy wieczór 8 lutego odbędzie się uroczystość, podczas której Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji nagrodzi najlepszych zawodników i drużyny na podstawie rocznych kwalifikacji.

Białostocka Liga Sportu to regularne rozgrywki dla amatorów w popularnych dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym.  Z racji 10-lecia rozgrywek w piłce nożnej, koszykówce i siatkówce oraz 6-lecia w tenisie stołowym wręczymy  również specjalne wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych zawodników i drużyn.

Galę uświetni występ białostockiego rapera, poety i grafika Michała „Ciry” Ciruka, który przygotował specjalny utwór .

Lista osób i drużyn nagradzanych podczas piątkowej gali: 

Roczna klasyfikacja drużynowa w koszykówce:

PUCHAR LIGI

* 1 miejsce – TRUCKERS

II Liga

* 3 miejsce – EAST SIDE INK SALON TATUAŻU

* 2 miejsce – MŁODE STRZELBY

* 1 miejsce – HOTEL WILLA PASTEL

I Liga

* 3 miejsce – TRUCKERS

* 2 miejsce – BIAWAR

* 1 miejsce – DRUŻYNA RAFAŁA

Nagrody 10-lecia w koszykówce:

– najwięcej rozegranych spotkań: Roman Rutkowski – Biawar

– najwięcej zdobytych punktów: Paweł Dzikiewicz – Truckers

– drużyna dziesięciolecia: COLOSSEUM KOMPLEKS KULTURYSTYCZNY

Siatkówka

– najlepszy atakujący: Kamil Kubiczek – Scandica Team Białystok

– najlepszy blokujący: Krzysztof Kiryłowicz – Neobrand Volley

– najlepszy przyjmujący: Daniel Kowalko – Oldboje

– najlepiej punktujący: Łukasz Kruk – Neobrand Volley

– najlepszy zagrywający: Jarosław Szpilko – Wersal

– najlepszy obrońca: Kamil Lewandowski – Global East

– najlepszy rozgrywający: Damian Birycki – SGA

Najlepszy zawodnik II ligi: Rafał Niebrzydowski – Margo Volleyball

Najlepszy zawodnik I ligi: Dawid Skiepko – Tartak Siemianówka

Klasyfikacja roczna w siatkówce:

II Liga

* 3 miejsce – AMATORZY KWAŚNYCH JABŁEK

* 2 miejsce – WIEJSKA CHATA „1956”

* 1 miejsce – MARGO VOLLEYBALL

I Liga

* 3 miejsce – WERSAL

* 2 miejsce – NEOBRAND VOLLEY

* 1 miejsce – TARTAK SIEMIANÓWKA

Nagrody 10-lecia w siatkówce:

– najwięcej rozegranych spotkań: Radosław Brzezina – Wiejska Chata „1956”

– najwięcej zdobytych punktów: Marcin Andrejewicz – Jumper

– drużyna dziesięciolecia: WERSAL

Piłka nożna

Roczna klasyfikacja strzelców:

* 3 miejsce  – Adam Łukaszuk – Aptel

* 2 miejsce  – Michał Leszek Woźniak – Kabareczi

* 1 miejsce – Damian Bruliński – Genticus PTH Maltrans

Roczna klasyfikacja „Fair Play”:

* 3 miejsce – NEW-OPTICA

* 2 miejsce – TST ELEKTROCIEPŁOWNIA

* 1 miejsce – BIALCAN

Roczna klasyfikacja „Najlepsza defensywa”:

* 3 miejsce – RAMIS

* 2 miejsce – KRYMAR

* 1 miejsce – HURTOWNIA KROKUS

Roczna klasyfikacja drużynowa w piłce nożnej:

* 3 miejsce – VEMAR ADRENALINA

* 2 miejsce – KRYMAR

* 1 miejsce – HURTOWNIA KROKUS

Nagrody 10-lecia w piłce nożnej:

– najwięcej rozegranych spotkań: Jarosław Kryszczyński – Cukiernia Rozwadowski oraz Grzegorz Trzpis – Cescom Biała Białystok

– najwięcej zdobytych bramek: Rafał Murawski – Adampol

– drużyna dziesięciolecia: KRYMAR

Tenis stołowy

Indywidualne klasyfikacje roczne:

Najlepszy debel:

* 3 miejsce – Mirosław Łukaszuk/Czesław Morzy Adler Agro Moak Wasilków

* 2 miejsce – Stanisław Bielawski/Marian Zaniewski Słowiki

* 1 miejsce – Jakub Fiedorczuk/Damian Szyluk D.B

Najlepszy zawodnik:

* 3 miejsce – Jan Sawoniuk – Dream Team

* 2 miejsce – Jakub Włostowski – KTS Wysokie Mazowieckie

* 1 miejsce – Jakub Fiedorczuk – D.B

Roczna klasyfikacja drużynowa w tenisie stołowym:

* 3 miejsce – ADLER AGRO MOAK WASILKÓW.

* 2 miejsce – D.B.

* 1 miejsce – KTS WYSOKIE MAZOWIECKIE

Nagrody 6-lecia w tenisie stołowym:

– najwięcej rozegranych pojedynków: Dominik Rutkowski – Benetus

– najwięcej wygranych pojedynków indywidualnie: Jan Sawoniuk – Dream Team

– drużyna pięciolecia: KTS WYSOKIE MAZOWIECKIE

Typerzy:

Koszykówka: Paweł Adamski

Siatkówka: Tomasz Chomczuk

Piłka nożna: Mateusz Koc

Białostocka Liga Sportu to niepowtarzalne przedsięwzięcie w skali kraju, zainicjowane przez Urząd Miejski w Białymstoku jesienią 2007 r. Od 2009 roku prowadzi ją Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Białystok może szczycić się ligą o tak zawansowanym poziomie organizacyjnym, skupiającą jednocześnie aż cztery gry zespołowe. W 2018 r. w ramach BLS rywalizowało łącznie 115 drużyn: 53 w piłce nożnej, 19 w koszykówce, 25 w siatkówce i 18 w tenisie stołowym. Rozgrywki skierowane są  tylko do amatorów, którzy nie uczestniczą w żaden sposób w sporcie wyczynowym.