Reklama

Nagroda za zwycięstwo

Wojciech Nowicki z Klubu Sportowego „Podlasie” i jego trenerka Joanna Fiodorow odebrali dziś (24 sierpnia) gratulacje od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Okazją był wynik, jaki nasz młociarz uzyskał w 19. Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Budapeszcie.  

Wojciech Nowicki, sportowiec urodzony w Białymstoku, od lat jest związany z Klubem Sportowym „Podlasie” Białystok. Podczas 19. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbywają się w dniach 19-27 sierpnia w Budapeszcie, zdobył srebrny medal w rzucie młotem.

Prezydent podziękował zawodnikowi i jego trenerce za dostarczenie kibicom radości podczas mistrzostw. Życzył sukcesów w życiu osobistym, jak również realizacji celów sportowych. Obydwoje otrzymali też nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł (Wojciech Nowicki) i 10 tys. zł (Joanna Fiodorow).

– Gratuluję Wojciechowi Nowickiemu kolejnego osiągnięcia, wielkie słowa uznania kieruję także do Joanny Fiodorow. Zarówno ja, jak i mieszkańcy naszego miasta, jesteśmy dumni, że to właśnie białostoczanin osiągnął ten sukces – powiedział Tadeusz Truskolaski.

To zwycięstwo jest powtórzeniem sukcesu z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Eugene, gdzie zawodnik zajął również 2. miejsce. W 2022 r. został również złotym medalistą Mistrzostw Europy w Monachium. Wojciech Nowicki jest dwukrotnym medalistą Igrzysk Olimpijskich (brąz w Rio de Janeiro w 2016 r. i złoto w Tokio w 2021 r.), pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata i trzykrotnym medalistą mistrzostw Europy. Od wielu lat otrzymuje stypendium sportowe Miasta Białegostoku, będąc niezmiennie w czołówce najwybitniejszych sportowców – w ostatnich latach w gronie zawodników uzyskujących Stypendium Sportowe Mistrzów. Od 2020 r. pozostaje Ambasadorem Sportu Białostockiego i promuje nasze miasto w kraju oraz poza jego granicami.

Anna Kowalska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama