Reklama

Nagły powrót zimy nie powstrzymuje nielegalnych migrantów – miniony weekend na granicy

W piątek (01.04.2022 r.) około 22:00 niebezpiecznie było na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze. Służby polskie były oślepiane i obrzucane kamieniami przez żołnierzy białoruskich i kilkunastoosobową grupę cudzoziemców, która przecięła concertinę i  przeszła na polską stronę. W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy ujęto 17 obywateli Iraku. Tego dnia próby sforsowania granicy miały również miejsce na odcinkach placówek SG w Płaskiej, Nowym Dworze, Krynkach, Narewce i Białowieży.

2 kwietnia 2022 r. największa, aż 30-osobowa grupa cudzoziemców nielegalnie próbowała pokonać granicę na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Lipsku. W  sobotę cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie dostać się na terytorium Polski ujawniły również patrole z Placówek SG w Kuźnicy, Szudziałowie, Narewce i Czeremsze.

Wczoraj natomiast nielegalni imigranci ujawnieni zostali w rejonach służbowych odpowiedzialności Placówek SG w Lipsku, Nowym Dworze, Kuźnicy, Szudziałowie, Krynkach, Michałowie, Narewce i Czeremsze.

Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie weekendu pochodzili z Iraku, Sudanu, Kamerunu, Jemenu, Syrii, Afganistanu, Egiptu, Tadżykistanu i Etiopii. 

W sobotę funkcjonariusze SG z Placówki w Lipsku zatrzymali również dwoje pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Kolejną osobę zatrzymali w  niedzielę funkcjonariusze z Placówki SG  w  Nowym Dworze.

  • Zima PSG Narewka
    Zima PSG Narewka

Reklama