Reklama

Na Torze pomiary czasu

On Cze 14, 2019

W sobotę na Torze Wschodzący Białystok odbędą się jazdy z elektronicznym pomiarem czasu. To doskonały trening dla kierowców, którzy startują w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku.

15 czerwca na Torze Wschodzący odbędą się jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem. Specjalny system pozwala precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Sesje odbędą się w godz. 11:00-13:30 oraz 14.00-16.30. Koszt to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych kierowców. To dobry trening także dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu i porównać czas z innymi kierowcami.

Niedzielne jazdy to sprawdzian przed Samochodowymi Mistrzostwami Białegostoku i Samochodowymi Mistrzostwami Okręgu Białostockiego 2019. Kolejna runda zawodów, które organizuje Automobilklub Podlaski w Białymstoku, odbędzie się na również na Torze Wschodzący Białystok tydzień później – 22 czerwca. Szczegóły, karta zgłoszeniowa i regulaminy dostępne są na stronie: http://smbap.pl/.  W zawodach może wziąć udział każdy kierowca, który ma prawo jazdy kat. B i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC.

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Regularnie na Torze Wschodzący Białystok odbywają się swobodne jazdy samochodowe i motocyklowe. Można się na nie umawiać także w innych terminach pod adresem tor@bosir.bialystok.pl lub pod nr tel. 699 677 115.