Reklama

Na przejeździe kolejowym nie ryzykuj!

Reklama

Na przejeździe kolejowym nie ryzykuj!

Data publikacji 30.08.2022

Nasze bezpieczeństwo w trakcie podróży w dużej mierze zależy od nas samych. Zniecierpliwienie czy pośpiech mogą nas kosztować zdrowie lub nawet życie. Nie ryzykujmy, zawsze stosujmy się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W rejonie przejazdów kolejowych zawsze zachowajmy szczególną ostrożność.

Wymaganej ostrożności nie zachował 29-latek, który na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Sobolewie nie zastosował się do znaku stop. Jego jazdę nagrała kamera policyjnego drona. Kierowca mitsubishi za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych.

Przypominamy, że przed wjechaniem na tory musimy upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy. Ponadto kierowcy na przejeździe zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Pamiętajmy, że znak STOP sygnalizuje o bezwzględnym obowiązku zatrzymania się przed przejazdem i upewnieniem się czy nie nadjeżdża pociąg. W każdej sytuacji pośpiech jest złym doradcą!

Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 25.65 MB)

Pliki do pobrania

Źródło: Podlaska Policja

Reklama