Reklama

Na pierwszy ogień – Chrobry

On Sie 8, 2021

Poznaliśmy terminarz pierwszej rundy rozgrywek I ligi kobiet grupy północnej w sezonie 2021/2022. Na inaugurację 11 września o godz. 16.00 nasza drużyna zmierzy się we własnej hali z UKS Chrobrym Międzyzdroje

 Drużyna Dojlid Białystok w poprzednim sezonie zajęła 6. pozycję w ekstraklasie kobiet. Mimo zadowalających wyników władze klubu zdecydowały, że w nadchodzących rozgrywkach żeński zespół nie będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miejsce Dojlid zajęła Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Kluby zawarły porozumienie, na mocy którego Bogoria przejęła kontrakt Katarzyny Grzybowskiej-Franc. W zamian Dojlidy otrzymały miejsce w pierwszej lidze kobiet. 

– Pierwsza liga kobiet, gdzie koszty logistyczne są podobne do ekstraklasy, będzie dla naszych zawodniczek lepsza pod względem szkoleniowym. Mam tu na myśli Kamilę Gryko, Julię Jackowską, Michalinę Górską, Zuzannę Borek i inne młode tenisistki – uważa menadżer Dojlid, Piotr Anchim. 

Nowy sezon I ligi kobiet startuje już 11 września. Na inaugurację grupy północnej tenisistki Dojlid Białystok podejmą drużynę UKS Chrobry Międzyzdroje (4. miejsce w sezonie 2020/2021).

Z kolei pierwszym wyjazdowym rywalem białostoczanek będzie LUKS Agro-Sieć Chełmno.

Do derbów Białegostoku dojdzie natomiast w 8. kolejce, kiedy drużyna Dojlid zagra w hali ATS east rent. 

Reklama