Reklama

Na Dojlidach znów można się kąpać

On Cze 21, 2019

Woda w zalewie Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” nadaje się do kąpieli. Potwierdzają to najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku. Bardzo dobre wskaźniki, potwierdziły spełnienie obowiązujących wymagań mikrobiologicznych w wodach naszego zalewu. W związku z tym od dzisiaj  – piątek, 21 czerwca od godz. 15:00 kąpielisko zostało ponownie otwarte. Standardowo dostępne są też pozostałe atrakcje: wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów, place zabaw, boiska i siłownie na wolnym powietrzu. W związku z uruchomieniem kąpieliska i ponownym udostępnieniem pełnej oferty Ośrodka, obowiązują już bilety wstępu zgodnie ze standardowym cennikiem.

Zakaz kąpieli obowiązywał kilka dni, a nieznaczne przekroczenie parametrów wody było pierwszym od kilkunastu lat. Prawdopodobną przyczyną mogła być rekordowa frekwencja plażowiczów  – ponad 36 tys. osób w czerwcu oraz wysokie temperatury. Tym bardziej szczególne znaczenie ma zachowanie przez kąpiących się czystości na plaży i w wodzie. W sezonie kąpielowym woda w zalewie jest regularnie badana.

Wszystkich spragnionych plażowania zapraszamy w niedzielę, 23 czerwca, na rodzinny festyn Bezpieczne wakacje 2019, podczas którego odbędą się pokazy służb mundurowych, gry i konkursy związane z bezpieczeństwem oraz udostępnione zostaną dmuchane ogromne zabawki i miasteczko ruchu drogowego.