Na czym polega haft diamentowy?

Haft diamentowy to doskonała forma aktywności dla osób szukających pomysłów na twórcze spędzenie czasu. Swoją przygodę z tą formą sztuki może rozpocząć każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenia w podobnych dziedzinach. W tym artykule dowiesz się jak rozpocząć swoją przygodę z malowaniem diamentowym.

Haft diamentowy – co to takiego?

Haft diamentowy to forma kreatywności polegająca na układaniu kolorowych diamentów na płótnie samoprzylepnym. Specjalna podstawa zawiera oznaczenia, dzięki którym z łatwością można dopasować poszczególne kolory diamentów w odpowiednie miejsca. Prawidłowo dobrane odcienie małych elementów tworzą piękne obrazy i kompozycje. Dodatkowym efektem wizualnym jest połysk diamencików, który nadaje blasku i świeżości każdej pracy.

Czego potrzebujesz do wykonania haftu diamentowego?

Do zabawy z malowaniem diamentowym potrzebny jest jedynie specjalnie przygotowany do tego zestaw. Każdy z nich zawiera:

 • Płótno pokryte folią samoprzylepną, na którym wyodrębnione są poszczególne punkty. Każdy punkt jest miejscem, w którym należy umieścić diament o odpowiednim kolorze. Prawidłowe ułożenie kolorów na poszczególnych miejscach planszy gwarantuje naturalny i profesjonalny wygląd każdego obrazu.
 • Specjalne pióro do przenoszenia diamentów. W praktyce jest to niewielki patyczek z klejącą się końcówką, która umożliwia manipulację małymi elementami. Klej na piórze jest słabszy od tego na płótnie, dzięki czemu diamenty łatwo przywierają do odpowiedniej powierzchni.
 • Woreczki z kolorowymi diamentami. Różnorodność kolorystyczna diamencików pozwala na precyzyjny wybór odpowiednich odcieni barw do danego obrazu.

Obsługa zestawu do haftu diamentowego jest na tyle nieskomplikowana, że nie potrzeba żadnego doświadczenia twórczego do stworzenia pierwszego obrazu. A efekty takiej pracy robią niesamowite wrażenie.

Źródło zdjęcia: Wymalujtosam.pl

Haft diamentowy – sam zdecyduj, co stworzysz

Przy zakupie zestawu do haftu diamentowego sami wybieramy obraz, który chcemy stworzyć. Ciekawą możliwością jest wybór własnej grafiki – wystarczy przesłać ją do twórców płótna, by otrzymać swój unikalny wzór. W ten sposób można wykorzystać do malowania również swoje własne zdjęcie. Zostanie ono przygotowane w taki sposób, by każdy jego szczegół posiadał wyodrębniony punkt. Na każdym z nich należy ułożyć diamencik o odpowiedniej barwie. Efektem będzie pełen blasku, profesjonalnie wyglądający portret. Być może jest to dobry pomysł na stworzenie własnoręcznie robionego prezentu dla bliskiej osoby.

Haft diamentowy – dlaczego warto spróbować?

Haft diamentowy jest zajęciem, które jest nie tylko oryginalne, ale może przynieść szereg istotnych korzyści.

 • Po pierwsze, jest to świetna zabawa. Poszukiwanie diamentów i obserwowanie jak tworzą one piękną mozaikę potrafi wciągnąć na długie godziny.
 • Tworzenie obrazów z diamentów redukuje stres i zapewnia głębokie poczucie relaksu.
 • Chwytanie i dopasowywanie diamencików przy pomocy specjalnego pióra jest doskonałym ćwiczeniem zdolności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
 • Odwzorowywanie obrazu pozytywnie wpływa na stymulację lewej półkuli mózgu. Jest ona odpowiedzialna m.in. za tworzenie i przetwarzanie informacji językowych, analizowanie i logiczne myślenie.
 • Malowanie diamentowe jest doskonałym ćwiczeniem skupienia koncentracji uwagi.
 • Podczas haftowania diamentowego rozwijamy wyobraźnię przestrzenną niezbędną do tworzenia udanych prac plastycznych.
 • Po zakończeniu pracy twórczej można powiesić swoje dzieło na ścianie. Będzie to doskonały element wystroju każdego mieszkania.
 • Efekty pracy mogą być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.

Jeżeli szukasz oryginalnej i interesującej formy aktywności twórczej, być może właśnie haft diamentowy będzie dobrym wyborem. Zestaw do malowania diamentowego może być również czymś, co spodoba się młodzieży i starszym dzieciom. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw i do dzieła!