Reklama

Muzyka i poezja

 Już po raz czwarty ruszył Podlaski Festiwal Wielkanocny ”Zmartwychwstał Pan”. W kościele św. Wojciecha zabrzmiało prapremierowe wykonanie kompozycji Tadeusza Trojanowskiego ”Ludu mój, ludu” i poezja recytowana przez Jerzego Zelnika.

 Inauguracja Festiwalu przygotowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra i Impresariat Muzyczny Pro Art była doprawdy imponująca. Najpierw refleksjami związanymi z chrześcijaństwem podzielił się ks. prof. Czesław Gładczuk. Związany od dawna z ideą festiwalu aktor Jerzy Zelnik pełen skupienia recytował wybrane przez siebie poezje, wreszcie zabrzmiała muzyka. I co ważne – była to muzyka napisana u nas, w Białymstoku.

 Do prawykonania kompozycji Tadeusza Trojanowskiego organizatorzy zaangażowali naprawdę imponujący aparat wykonawczy. Łomżyńska Orkiestra Kameralna prowadzona przez Jana Miłosza Zarzyckiego, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej Dariusza Zimnickiego i sopran Urszuli Bardłowskiej wypełniły kościół św. Wojciecha muzyką pełną niezwykłej pasji. Muzyką, która porusza, ale trafia wprost do serc. Muzyką, która dramatyzmem przypomina najlepsze ścieżki dźwiękowe, ale przewyższa je ładunkiem zrozumiałych chyba tylko Polakom emocji.

Miejski Portal Informacyjny bstok.pl jest patronem medialnym Festiwalu

https://www.bstok.pl/up/news/1147_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1147_8.jpg

Reklama