Reklama

MP Młodzieży w Koluchstyl w Werbkowicach

13 listopada w Werbkowicach k. Zamościa rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Koluchstyl Młodzików, Kadetów i Juniorów. Honorowy Patronat nad imprezą objął prezes Światowej Organizacji Koluchstyl, twórca dyscypliny Wiesław Koluch, wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska oraz dyrektor Cukrowni Werbkowice Maryla Symczuk. Zawody rozegrano w 25 kategoriach wagowych. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Podlasia. Reprezentowali dwa kluby – KS Sumo Koluch i LUKS Księżyno. Medale wywalczyli:
Gabriela Szczytkowska /LUKS Księżyno/ – II m-ce, kat. 28 kg
Martyna Żurek /LUKS Księżyno/– III m-ce – kat 28 kg
Filip Szczytkowski /LUKS Księżyno/ – II m-ce – kat 30 kg
Julia Wyszyńska /LUKS Księżyno/ – II m-ce – kat. 50 kg
Ewa Majewska /KS Sumo Koluch/– III m-ce – kat. 50 kg
Bartosz Hiero /LUKS Księżyno/ – III m-ce – kat. 50 kg
Dawid Wyszyński /LUKS Księżyno/ – II m-ce – kat. 52 kg
Sebastian Burnewicz /LUKS Księżyno/- III m-ce – kat. 52kg
Adam Burnewicz /LUKS Księżyno/– II m-ce – kat 55 kg
Julia Rędzińska /KS Sumo Koluch/ – II m-ce – kat 70 kg
Julia Rędzińska /KS Sumo Koluch/ – III m-ce – kat. +72 kg
Łukasz Kruszewicz /LUKS Księżyno/ – I m-ce – kat. +100 kg
W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajął UKS Sokół Lublin, którego trenerem jest Krzysztof Boryc. Dodać należy, że zawodnicy z Lublina zajęcia Koluchstyl wprowadzone mają na lekcjach wychowania fizycznego. Drugie miejsce wywalczył skupiający kilka klubów UKS Sportów Walki Werbkowice, a trenerem klubu jest gospodarz zawodów Zdzisław Wołos. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z LUKS Księżyno, przygotowywani pod okiem trenera Marka Piwko. Warto też dodać, że SP w Księżynie wraz z dyrektorem Mirosławem Guzewiczem, jest jedną z przodujących szkół na Podlasiu w propagowaniu polskiej dyscypliny Koluchstyl.
Tradycyjnie już, zawody przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze, bez kontuzji, bez jakichkolwiek problemów. Podczas uroczystego otwarcia Zdzisław Wołos, organizator zawodów, został odznaczony przez prezesa Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesława Kolucha Brązowym Medalem dla Zasłużonych na rzecz dyscypliny Koluchstyl. Nad przebiegiem mistrzostw czuwała ekipa wykwalifikowanych sędziów – Edward Koluch, Grzegorz Cwalina, Jan Bajena, Kamil Zwoliński, Stefan Koluch, Agnieszka Owczarczuk oraz Katarzyna Koluch, Iwona Rędzińska, Irena Bajena. Cała impreza została sfilmowana, za co podziękowania należą się redaktorom Andrzejowi Bartosikowi i Wojciechowi Rędzińskiemu. Za pomoc w organizacji podziękowania kierowane są do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i firmy KREX.

foto i tekst: https://podlaskisport.pl/

Artykuł MP Młodzieży w Koluchstyl w Werbkowicach pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama