Reklama

Motocyklem bez prawa jazdy

Wraz z nadejściem wiosny rusza sezon motocyklowy. Zapraszamy na jazdy, podczas których można doskonalić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów jednośladowych. Na torze Wschodzący Białystok nie trzeba mieć prawa jazdy.

W niedzielę, 7 kwietnia organizujemy pierwsze w tym roku swobodne jazdy motocyklowe.   Tor Wschodzący Białystok nie jest drogą publiczną w rozumieniu kodeksu drogowego, zatem mogą z niego korzystać także ci, którzy jeszcze nie mają prawa jazdy. Podczas jazd motocyklowych wymagany kombinezon jedno- lub dwuczęściowy, atestowany kask, odpowiednie obuwie i rękawice. 15 minut przed startem odbywa się odprawa kierowców – obecność jest obowiązkowa. Uczestnicy podzieleni zostają na grupy po maksymalnie 12 motocykli. Wyjeżdżają na tor na przemian, w sesjach około 13-20 minutowych.

Można się na nie zapisywać przez stronę http://www.miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/rezerwacje-toru-1215 – klikając w harmonogramie w wybrany dzień.

Na pierwsze w tym roku jazdy jednośladami zapraszamy w niedziele w godz. 11:00-13:00 oraz 13:30-15:30. Gdyby jednak okazało się, że pogoda nie sprzyja jazdom motocyklowym, automatycznie zamienimy je na jazdy samochodowe. Będziemy o tym informować na Facebooku na profilu Miejskoaktywni. Polecamy polubienie tej strony,  także po to by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami o usługach, które oferują obiekty BOSiR.  Kolejne wydarzenia motocyklowe na torze – trening oraz impreza motocyklowa – już w kolejny weekend kwietnia.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące tego obiektu  – ceny, sposoby rejestracji, najbliższe imprezy, terminy zaplanowanych jazd, regulamin – znajdują się na stronie: http://www.miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/home. Jesteśmy w stanie zorganizować jazdy także w dodatkowych terminach. Można je umawiać telefonicznie pod nr tel. 699 677 115 lub mailowo na adres: tor@bosir.bialystok.pl.

Tor Wschodzący Białystok znajduje się przy ul. Ciołkowskiego w sąsiedztwie Aeroklubu Białostockiego na Krywlanach. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości.  To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.