Reklama

Morderca aresztowany

 Policjanci z Wydziałów Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu grupy szturmowej podlaskich antyterrorystów zatrzymali sprawcę zabójstwa. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury…

 W połowie marca do domu jednego z mieszkańców Starosielc zapukał 44-letni białostoczanin. Mężczyźni znali się wcześniej. W okolicy wiadomo było, że 63-letni gospodarz sprzedał część ziemi i najprawdopodobniej posiada w domu większą ilość gotówki. Nie ukrywał tego, gdzie chowa w mieszkaniu pieniądze. Wiedział o tym także mężczyzna, który w marcowe popołudnie przyszedł do niego. Nieproszony gość chciał napić się z nim wódki. Właściciel odmówił, tłumacząc, że nie ma nastroju na wspólne biesiadowanie. Wówczas napastnik zaatakował. Najpierw kilkakrotnie uderzył pięściami w twarz. Następnie powalił go na ziemię i kopał. Gdy napadnięty był już nieprzytomny przestępca zaczął przeszukiwać skrytki. W jednej z nich znalazł 5000 zł. Zaskoczony tak „małą kwotą” wrócił do pokoju, w którym leżał pobity i ponownie zaczął się nad nim znęcać. Później jak gdyby nigdy nic wyszedł z domu. Następnego dnia policji zgłoszono zabójstwo.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Dochodzenie było żmudne i trudne. Funkcjonariusze przesłuchali wielu świadków. Ustalili, że zabójca ukrywa się w jednej w białostockich agencji towarzyskich. Jest niebezpieczny, zdesperowany i może posiadać broń.
Późnym wieczorem policyjni antyterroryści w kilka sekund obezwładnili siedzącego na przystanku autobusowym 44-letniego bandytę, gdy wyszedł ze swojej kryjówki. Był zaskoczony. Podczas zatrzymania nie miał szans na ucieczkę, dlatego też nie stawiał jakichkolwiek oporów. Dodatkowo policjanci przeszukali agencję towarzyską, z której wyszedł zatrzymany. Po przeszukaniu przebywające tam osoby zostały zwolnione.


Wcześniej przestępca był już karany za udział w bójkach i znęcanie się nad konkubiną. Zatrzymany odpowie za zabójstwo w związku z rozbojem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama