Reklama

Mongolska Reprezentacja Koluchstyl na seminarium w Białymstoku

On Cze 7, 2019

W ostatnim czasie gościliśmy reprezentantów polskiej dyscypliny Koluchstyl z Mongolii. Do Białegostoku przyjechali mongolscy zawodnicy na czele z wiceprezydentem Azjatyckiej Organizacji Koluchstyl Begz Jargalsaikhan, sekretarzem Mongolskiej Organizacji Koluchstyl Begz Ganbaatar i prezydentem Mongolskiej Organizacji Koluchstyl Jargalsaikhan Davaadagva. Wzięli oni udział w XI MP w Koluchstyl, które odbyły się w 18 maja w Warszawie, a dodać należy, że w ubiegłym roku również uczestniczyli Mistrzostwach Polski. 29 kwietnia w Ułan Bator rozegrane zostały II Mistrzostwa Mongolii w Koluchstyl. Wzięło w nich udział 240 zawodników, z których wyłoniono 24 na Mistrzostwa Świata. IV MŚ w Koluchstyl rozegrane zostaną w Ułan Bator.

Mongolska Organizacja Koluchstyl ma ogromne wsparcie finansowe ze strony biznesu i rządu mongolskiego, ponieważ priorytetem Mongołów jest zdobyć mistrzostwo świata. W ubiegłym roku podczas II Mistrzostw Azji, które odbyły się w programie Igrzysk Azjatyckich w Dżakarcie, wygrała właśnie drużyna z Mongolii. Mongołowie bardzo mocno rozwinęli swoje umiejętności z zakresu Koluchstyl. Nie bez powodu jest to już ich chyba dziesiąta wizyta w Polsce, gdzie pod okiem samego twórcy Wiesława Kolucha szkolą się technicznie.

My Polacy, aby wygrać IV Mistrzostwa Świata musimy do Ułan Bator pojechać w pełnej obsadzie wagowej. Wyjazd w tak wielkim składzie jest dla nas dość trudny, ponieważ wiąże się z wysokimi kosztami biletów. Z tego też powodu zrezygnowaliśmy z wyjazdu na Igrzyska Europejskie na Białoruś. Niestety sprawy finansowe i brak czasu związany z prężnym rozwojem Koluchstyl uniemożliwia nam uczestnictwa we wszystkich imprezach, które odbywają się na naszym globie.  Mamy jednak nadzieję, że uda nam się zebrać wystarczająco dużo środków by pojechać w pełnym składzie i po raz czwarty zdobyć mistrzostwo świata dla naszego kraju.  Zaznaczyć należy, że konkurencja będzie ogromna, ponieważ w mistrzostwach udział weźmie około 300 zawodników z 70 państw. Jednocześnie w dniach 23-27 września w Ułan Bator odbywać się będą mistrzostwa świata w czterech dyscyplinach, a łącznie uczestniczyć w nich będzie około 700 zawodników.