Reklama

Modowy ranking największych polskich miast. Gdzie uplasował się Białystok?

Choć kalendarz odbywających się w Białymstoku pokazów, imprez i innych modowych wydarzeń prezentuje się naprawdę ciekawie, to w zasadzie jedyna rzecz, jaką miasto może pochwalić się na modowej mapie Polski.

W opracowanym przez Galerię Marek modowym rankingu dziesięciu największych polskich miast Białystok zdołał wyprzedzić tylko Bydgoszcz. W sześciu kategoriach zestawienia autorzy wzięli pod lupę m.in. najważniejsze wydarzenia związane z modą, oryginalne butiki, salony i showroomy, a także lokalnych projektantów i influencerów. Tytuł polskiej stolicy mody powędrował do Warszawy.

–  Na wschodzie kraju kryje się spory potencjał – pisze Galeria Marek, podkreślając niezły wynik Białegostoku w jednej z najwyżej punktowanych kategorii rankingu: kalendarzu modowych imprez. Miasto uplasowało się w środku stawki z dziesięcioma pokazami i imprezami, wśród których uwzględniono m.in. takie wydarzenia, jak Inny Wymiar Mody (organizowany w ramach festiwalu Inny Wymiar/Wschód Kultury) czy Żywioły Mody, na których swoje projekty prezentowały Barbara Piekut, Dominika Czarnecka i Aneta Popławska.

I choć modę w Białymstoku widać na wybiegach, ciężko będzie ją zaprosić do własnej szafy. Pod względem dostępności oryginalnych showroomów, butików i concept store’ów miasto wygrywa jedynie z Lublinem i Bydgoszczą.

Ile blogerek modowych mieszka w Białymstoku? Jakie nazwiska budują modową tożsamość miasta? Szczegółowe wyniki czekają na blogu Galerii Marek: https://galeriamarek.pl/blog/modowy-ranking-miast/bialystok/

Reklama