Reklama

Mocni dziedzictwem Kardynała

 Przejmującą i pełną ducha muzykę napisał białostocki kompozytor Tadeusz Trojanowski zainspirowany tekstami Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Prawykonaniem w Bazylice Katedralnej dyrygował Jan Miłosz Zarzycki.

 Białostocka Bazylika już po raz kolejny jest wspaniałą oprawą konertów przepełnionych duchowością. I tym razem atmosfera katedry dodawała blasku muzyce, inspirowanej bądź co bądź przez jednego z najwybitniejszych zwierzchników polskiego Kościoła – prymasa Tysiąclecia. Opowieść zapisana przez Trojanowskiego w nutach jest jak film traktujący o trudnych latach XX wieku, wydobywając z największych mroków światło nadziei.

 Do prawykonania oratorium Impresariatowi Muzycznemu ”Pro Art” i Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki ”Musica Sacra” udało się zaprosić Łomżyńską Orkiestrę Kameralną, Suwalski Chór Kameralny oraz Urszulę Bardłowską – sopran, Ewę Głażewską -mezzosopran i Dariusza Szadę-Borzyszkowskiego – recytacje. Ideą Koncertów Pamięci jest również pamięć o tych, dla których data wrześniowa to symbol śmierci i cierpienia, a także walki o pokój, dobro i sprawiedliwość. Patronatem honorowym koncert objął Prezes Rady Ministrów RP – Jarosław Kaczyński.


Bstok.pl był patronem medialnym tego wydarzenia

https://www.bstok.pl/up/news/909_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/909_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/909_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/909_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/909_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/909_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/909_7.jpg

Reklama