Reklama

Mocne Kino Konesera

Zapraszamy na seanse z mocnymi, filmowymi obrazami poruszającymi temat wojny. Pierwszy film „O ojcach i synach” zanurzony jest w świecie islamskiego fundamentalizmu. Nominowany był do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Drugi „Kapitan” odwołuje się do czasów II wojny światowej. Oba do obejrzenia w środy w ramach cyklu Kino Konesera w Kinie Helios w Galerii Alfa.

17 kwietnia godz. 18.30 – „O ojcach i synach”

24 kwietnia godz. 18.30 – „ Kapitan”

„O OJCACH I SYNACH” – od 15 lat, czas trwania: 98 min.

Opis filmu: Reżyserowi filmu (reż. Talal Derki) udało się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

„KAPITAN” – od 16 lat, czas trwania: 118 min.

Opis filmu: Film opowiada historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur nazistowskiego kapitana. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, z którymi próbuje uciec.

17 kwietnia – „O ojcach i synach”

24 kwietnia – „Kapitan”

Kino Helios Galeria Alfa