Reklama

Młodzi europarlamentarzyści

 Niemal dwieście młodych osób z całego kontynentu uczestniczy w regionalnej sesji Eurpejskiego Parlamentu Młodzieży. Do niedzieli będą dyskutowali o róznych odcieniach wolności. Sesji przewodniczy Efrima z Białorusi.

 Podobnie jak w prawdziwym europejskim parlamencie młodzi ludzie nie bacząc na język, kolor skóry czy położenie geograficzne wspólnie radzą o swoich problemach, troskach i bolączkach. Tym razem tematyka sesji jest poświęcona wolności jako myśli przewodniej. Sesji przysłuchuje się wielu uczniów białostockich gimnazjow i liceów. Młodzi europejczycy dzięki takim spotkaniom mają szansę bezpośrednio dowiedzieć się o sytuacji swoich rówieśników ze Wschodu.

 Sytuację na Białorusi zna aż za dobrze doktor Alan G. Flowers z Kingston University. Zapalony zwolennik demokracji nie ma prawa wjazdu do państwa rządzonego przez Łukaszenkę. On najlepiej rozumie, że demokracja to prawo do wysłuchania innych i przedstawiania swoich racji. Kontakt z rówieśnikami, umiejętność słuchania, zadawania pytań może w przyszłości ukształtować z uczestników sesji prawdziwych europejczyków. Obrady VI Regionalnej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży potrwają do niedzieli.

Portal Bstok.pl objął sesję patronatem medialnym.
W imieniu uczestników VI Regionalnej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży, pragniemy złożyć podziękowania:

Panu Januszowi Krzyżewskiemu – Marszałkowi Województwa Podlaskiego

Pani Prof. Barbarze Kudryckiej – Posłance do Parlamentu Europejskiego

Panu Janowi Dobrzyńskiemu – Wojewodzie Podlaskiemu

oraz Dyrekcji Gimnazjum w Wasilkowie – Pani Barbarze Borkowskiej oraz Jej podopiecznym

za współpracę przy realizacji sesji.
https://www.bstok.pl/up/news/990_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/990_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/990_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/990_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/990_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/990_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/990_7.jpg

Reklama