Mitsubishi Prototype X i Lancer zadebiutują w Detroit

Kolejnym etapem stopniowego ujawniania szczegółów na temat rodziny nowego sedana Mitsubishi Lancer jest prezentacja studyjnego Prototype X, który zadebiutuje również na salonie motoryzacyjnym w Detroit (North American International Auto Show) w styczniu 2007 r.
Ten samochód studyjny jest zapowiedzią kolejnej wersji kultowego Lancera Evolution, na którą entuzjaści marki Mitsubishi i sportów motorowych czekają z niecierpliwością. Zgodnie z nieskazitelnymi referencjami wystawionymi przez kierowców wyczynowych z całego świata, nowa wersja Lancera Evolution będzie się charakteryzowała jednostką napędową o doskonałych parametrach, znakomitą dynamiką jazdy i równie efektowną sylwetką.
Prototype X jest dowodem na wszechstronność i rozpiętość gamy samochodów, które będą oferowane pod nazwą Lancer. Zgodnie z wcześniej przekazanymi informacjami wersja produkcyjna Lancera sedan również zadebiutuje w Detroit, a później, w ciągu roku 2007 dołączy do niej nowa odmiana Lancera Evolution.
Debiutanci Lancer sedan i Prototype X będą dzielić powierzchnię stoiska na salonie w Detroit z resztą gamy Mitsubishi przeznaczonej na rynek amerykański, włączając w to nowego Outlandera. Ten entuzjastycznie przyjęty na rynku SUV został zbudowany na tej samej platformie, co nowy Lancer, dzięki wyjątkowo uniwersalnej konstrukcji nazwanej przez Mitsubishi „Projektem Globalnym”.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama