Mitsubishi gotowe do Rajdu Dakar

Rajd Dakar 2007 po raz drugi z rzędu wystartuje w sobotę, 6 stycznia 2007 r., ze stolicy Portugalii – Lizbony. Zespół Mitsubishi 10-dniowym okresem wyczerpującego treningu fizycznego, działań zespołowych oraz testów we Francji, zakończyło przygotowania do obrony tytułu w Rajdzie Dakar.
Po ukończeniu czterodniowej sesji treningu fizycznego oraz współpracy zespołowej w Douarnenez w Bretonii, kierowcy Stephane Peterhansel i Joan „Nani” Roma wzięli udział w prestiżowym Race of Champions (ROC), imprezie zorganizowanej na paryskim Stade de France. W tym samym czasie ich zespołowi koledzy Luc Alphand i Hiroshi Masuoka uczestniczyli w Trophy Luc Alphand w Serre Chevalier w Alpach Francuskich.
MMSP stara się ustanowić rekord 12 zwycięstw w słynnym Rajdzie Dakar, który rozpocznie się już w styczniu przyszłego roku. Członkowie ekipy spędzili ostatni poniedziałek w Le Creusot, w centrum Francji, na testach i ostatecznych ustawieniach czterech Mitsubishi Pajero Evolution, które mają zapewnić japońskiemu producentowi kolejny triumf. Będzie to jubileuszowy, 25. start fabrycznego zespołu Mitsubishi w najsłynniejszej imprezie off-roadowej świata.
Wcześniej, przez ponad 50-tysięczną publicznością na Stade de France, Peterhansel i Roma rozstali się z Race of Champions 2006 w rundzie ćwierćfinałowej. Peterhansel startował z Yvanem Mullerem w zespole Auto Hebdo France, natomiast „Nani” Roma był partnerem Daniego Sordo, piątego kierowcy rajdowego w tegorocznych Mistrzostwach Świata (WRC), w Team Spain.
Peterhansel odpadł po pojedynku z Amerykaninem, Travisem Pastraną (mistrzem motocrossu i od dwóch lat kierowcą rajdowym, najmłodszym zwycięzcą rajdowych mistrzostw Ameryki w historii), Roma uległ późniejszemu finaliście oraz Mistrzowi Świata w rajdach samochodowych (WRC), Sébastienowi Loebowi. W finale Race of Champions Loeba pokonał szwedzki kierowca rajdowy i wyścigowy, Matthias Ekström.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama