Mitsubishi concept-EZ MIEV – miejska kapsuła pokazana w Genewie

Oprócz prezentacji sportowej wersji Colta CZC coupe-cabriolet, 76 Salon Motoryzacyjny w Genewie jest dla Mitsubishi Motors Corporation okazją do zaprezentowania pojazdu, który jest uosobieniem techniki i stylistyki przyszłości: modelu Concept-EZ MIEV.
Po serii roboczych prototypów powstałych na bazie produkowanych przez MMC modeli, w których testowano opatentowane przez Mitsubishi Motors rozwiązania określane mianem MIEV, ten będący efektem długofalowych prac badawczych nad stworzeniem ultranowoczesnej konstrukcji pojazd po raz pierwszy łączy w sobie z powodzeniem wszystkie zalety technologii MIEV.
Concept-EZ MIEV jest pierwszym pojazdem koncepcyjnym, w którym wykorzystano w pełni te zalety – oddając na usługi podróżujących maksymalną przestrzeń kabiny i przedziału bagażowego ukryte w gabarytach typowych dla pojazdów tego segmentu. Koncepcja MIEV dała ogromną możliwość manewru w zakresie prac nad tym modelem konstruktorom z europejskiego centrum projektowego Mitsubishi (MDE). MIEV to przede wszystkim brak ograniczeń, jakie odczuć można w trakcie podróży pojazdem o wnętrzu tradycyjnym a wszystko w kapsule o wymiarach 3,70 m x 1,80 m x 1,75 m.
Ponadto, zastosowanie takich rozwiązań jak drive-by-wire (elektroniczne sterowanie podzespołami) w zakresie układu hamulcowego i kierowniczego, wysuwana i chowana kierownica z nieruchomym środkiem i ruchomym wieńcem, siedziska i oparcia foteli o niewielkiej grubości, które można chować w podłodze (tworzą z nią równą powierzchnię), przyczyniają się do maksymalnego wykorzystania kabiny. Duże powierzchnie szyb potęgują jeszcze uczucie przestrzeni oraz rozjaśniają wnętrze.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama