Mistrzyni olimpijska w Podlasiu Białystok!

Ogromnego wzmocnienia doznała sekcja lekkoatletyczna klubu sportowego Podlasie Białystok. Nową zawodniczką naszego klubu została znakomita polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów – Natalia Kaczmarek. Na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku zdobyła ona złoty medal w sztafecie mieszanej Polski 4 x 400 metrów oraz srebrny medal w sztafecie kobiet 4 x 400 metrów.

Natalia Kaczmarek dotychczas reprezentowała barwy AZS-AWF Wrocław. Oprócz sukcesów olimpijskich zdobyła ona również wiele medali w Mistrzostwach Europy i Świata. Jako druga Polka w historii, po legendarnej Irenie Szewińskiej, uzyskała wynik poniżej, dostępnej tylko najlepszym zawodniczkom na świecie, granicy 50 sekund w biegu na 400 metrów – 49.86.

Już teraz, cieszymy się na sukcesy nowej zawodniczki Podlasia Białystok w najważniejszych tegorocznych zawodach lekkoatletycznych, którymi będą m.in. rozegrane w sierpniu 2023 roku w Budapeszcie – Mistrzostwa Świata Seniorów.