Reklama

Mistrzowie w Białymstoku

 78 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie rozpoczęte. W pierwszej walce mistrzostw Marcin Łęgowski pokonał 5:0 Krzysztofa Ciereszkę z Tygrysa Elbląg i tym samym białostoczanie mają już zapewnionych sześć brązowych medali.

 Głównym organizatorem mistrzostw jest Podlaski Okręgowy Związek Bokserski. Do naszego miasta przyjechało 70. pięściarzy i wielu utytułowanych trenerów, nie wyłączając trenera kadry narodowej Ludwika Buczyńskiego. Chociaż w tym roku reaktywowano bokserską ligę, to nie będzie w niej bokserów Hetmana. Braki finansowe, odchodzenie najlepszych zawodników na zawodowstwo, brak szkolenia młodzieży – to główne przyczyny obecnych problemów do niedawna jednego z najlepszych klubów w kraju.

 Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie zbiegają się z jubileuszem 75-lecia Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Przed rokiem na mistrzostwach we Wrocławiu białostoczanie wywalczyli osiem medali: dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe. Teraz ze względu na szczupłą obsadę niektórych kategorii wagowych mają już zapewnionych sześć brązowych medali. Turniej odbywa się na terenie hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Brukowej 2. Finały w niedzielę od godz. 11.
Fotoreportaż


https://www.bstok.pl/up/news/1100_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1100_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1100_3.jpg

Reklama