Reklama

Mistrzowie sumo

  Niekoniecznie muszą wyglądać jak monstra, ale muszą przestrzegać reguł ustalonych przed wiekami w Japonii. Wicemistrzowie Świata i wielokrotni Mistrzowie Polski wzięli udział w Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek oraz Pucharze Polski Seniorów w sumo zorganizowanych w Wasilkowie.

  Do wypoczynkowego kompleksu Nad Zalewem przyjechało łacznie niemal 80 zawodników. Najpierw na dohio popisywali się młodzicy, którzy walczyli o puchar Jarosława Dziemiana, później nadszedł czas na kadetów i wreszcie turniej baszo czyli walki najlepszych z najlepszymi w tym, w najbardziej widowiskowej kategorii powyżej 115 kg, w której niezrównany był jak zwykle Robert Paczków.

  Turniej spotkał się z szerokim zainteresowaniem sponsorów wspierających ideę tego wciąż egzotycznego w naszym kraju sportu. Czy słusznie egzotycznego? Przecież w naszym mieście działa klub ”Sumo Koluch Białystok” a Edward Koluch, bratanek trenera Wiesława, niegdysiejszego mistrza tej dyscypliny nadal święci triumfy na dohio. To szansa na rywalizację praktycznie dla wszystkich dzieci, także tych o nieco mniejszej sprawności fizycznej.

https://www.bstok.pl/up/news/1122_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1122_8.jpg

Reklama