Reklama

Mistrzowie olimpijscy, wyniki zapierające dech

Wielu utytułowanych zawodników, w tym mistrzów olimpijskich, wyniki na światowym poziomie oglądać mogli kibice 15 maja podczas lekkoatletycznego mityngu „Podlaskie Athletics Team” w Suwałkach.   

Natalia Kaczmarek (AZS-AWF Wrocław) zwyciężyła ona w biegu na 300 metrów kobiet z czasem 36.60 sek. Jest to rezultat nr 1. w światowych tabelach lekkoatletycznych w tym sezonie.

  Damian Czykier (Podlasie Białystok  triumfował w biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn. Jego czas 13.40s  to 3. wynik w tym sezonie w Europie.  

  Konrad Bukowiecki (AZS Olsztyn) w ochnięciu kulą uzyskał odległość – 21 m 21 cm. To również 3. wynik  sezonu na listach europejskich.  

W rzucie młotem mężczyzn  wystąpili: mistrz olimpijski – Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) i brązowy medalista olimpiady – Paweł Fajdek (AZS-AWF Katowice).  

Nowicki zajął  3. miejsce – 72 m 94 cm. Na 2. pozycji uplasował się Fajdek – 76 m 92 cm. 1. lokatę wywalczył reprezentant Ukrainy, Mychajło Kochan – 77 m 25 cm. Ten wynik uzyskał on w ostatnim rzucie, wyprzedzając prowadzącego dotąd Pawła Fajdka!  

W rzucie oszczepem mężczyzn wspaniałą niespodziankę sprawił Piotr Lebioda z Hańczy Suwałki.   Wynikiem 74 m 94 cm, sensacyjnie pokonał   olimpijczyka z Tokio – Marcina Krukowskiego (Warszawianka Warszawa), który uzyskał 74 m 43 cm. Suwalczanin zdobył 1 miejsce.

Info za: Wrota Podlasia

fot. Paulina Tołcz

Artykuł Mistrzowie olimpijscy, wyniki zapierające dech pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama