Reklama

Mistrzostwa Europy Strongman

W naszym mieście już po raz drugi odbędą się zawody najsilniejszych ludzi w Europie. W sobotę (8 czerwca) o godz. 15.00 na Rynku Kościuszki rozpocznie się atrakcyjne sportowe widowisko. Rywalizować będą najlepsi strongmeni m.in. z Polski, Austrii, Litwy, Łotwy i Czech.

W najbliższy weekend Białystok stanie się europejską stolicą dźwigania. Wszyscy chętni będą mogli podziwiać zmagania strongmenów – gwiazd tej dyscypliny sportowej. W kategorii wagowej do 105 kg wystąpi 14 utytułowanych zawodników, rekordzistów świata i Europy oraz rekordzistów Guinnessa. Stawką w rywalizacji będzie tytuł Mistrza Europy.

Sportowcy zmierzą się w sześciu efektownych kategoriach, takich jak przeciąganie tira, wrzucanie na ring kuli o wadze 120-180 kg, martwy ciąg na autach. Trzy konkurencje odbędą się w parach, a trzy indywidualnie. W zawodach weźmie udział również białostoczanin Marek Czajkowski, który będzie bronił zdobytego przed rokiem tytułu mistrza Europy.

– Zawody strongmenów zawsze budzą dużo emocji. To prawdziwe sportowe widowisko. Cieszę się, że już po raz drugi odbędzie się w naszym mieście. Te mistrzostwa są świetną promocją Białegostoku w Polsce i na świecie – mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Zawody będą mieć również wymiar charytatywny. Podczas imprezy odbędą się licytacje atrakcyjnych gadżetów zgromadzonych przez organizatora (Agencję Artystyczną Harlem) z myślą o wsparciu podopiecznego Fundacji Naszpikowani, 4-letniego chłopca, u którego w połowie maja zdiagnozowano białaczkę. Na licytację zostanie wystawiona m.in. piłka przekazana przez Artura Siódmiaka i koszulka Kamila Stocha.

Miasto podpisało z organizatorem mistrzostw strongmenów umowę promocyjną.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok