Reklama

Mister West i bolszewicy

 Każdy białostocki kinoman miał szansę obejrzenia prawdziwej perełki rosyjskiej kinematografii. Film „Niezwykłe przygody Mister Westa w krainie bolszewików” został wyświetlony w kinie Forum, z okazji trwającego tam przeglądu EUROSHORTS. Filmowi maniacy świetnie bawili się przy wspaniałej komedii kina niemego. Festiwal zakończy jutrzejszy pokaz fabuł i animacji.

”Niezwykłe przygody Mister Westa…” opowiadają o perypetiach Amerykanina i jego wiernego ochroniarza – Jeddie w podróży po Związku Radzieckim – krainie dzikich i złych bolszewików. Dzięki dziwnym zdarzeniom West przeżywa wiele wspaniałych i zabawnych chwil, które zmieniają na zawsze jego pogląd na temat Sowietów, rodząc podziw dla tego narodu. Produkcja znanego montażysty Lwa Kuleszowa to doskonały przykład ironicznej propagandy, która w dowcipny sposób przedstawiła światopogląd przeciętnego Amerykanina. Szyderstwo z błędnych wyobrażeń jest z pewnością ciekawą i niekonwencjonalną rozrywką; stanowi obecnie relikt dawnych czasów.

Seans cieszył się dużym powodzeniem. Dodatkową atrakcją była muzyka na żywo w wykonaniu zespołu UNIFORM, który związany jest ze sceną artystyczną i alternatywną, co swoim występem udowodnili wszystkim widzom. Jednym z członków grupy jest „swój” człowiek, czyli Maciej Szpica pochodzący z Białegostoku. Projekcja otworzyła imprezę EUROSHORTS.


EUROSHORTS w Białymstoku – 2-5 XII 2005

https://www.bstok.pl/up/news/502_1.jpg

Reklama