Mini po nowemu

Należące do koncernu BMW, MINI, wprowadzi do sprzedaży nową generację tych małych samochodów. Do sprzedaży trafią najpierw nowe wersje MINI Cooper i MINI Cooper S. Wersja MINI One i jej wysokoprężny odpowiednik pojawią się w salonach nieco później.
Nowe MINI powiększyło się. Przede wszystkim ze względu na zastosowanie nowych, rozbudowanych silników, a także ze względu na zapewnienie lepszej ochrony w trakcie zderzenia z pieszym. Łącznie MINI jest dłuższe o 60 milimetrów. Więcej widocznych zmian zaszło w środku auta. Od nowa została zaprojektowana konsola oraz przełączniki. Nowe MINI nie będzie już odpalane przez przekręcenie kluczyków w stacyjce, lecz przez przycisk startowy.
Bazowa wersja MINI napędzana jest silnikiem o pojemności 1600 ccm, który wyposażony jest w system Valvetronic. Czterocylindrowy motor ma 120 KM i moment obrotowy na poziomie 160 Nm. Mocniejszy Cooper S dzięki doładowaniu Turbo i bezpośredniemu wtryskowi pod maską kryje 175 koni mechanicznych. Nieco większy jest także moment obrotowy – 260 Nm. Wersja MINI One, która według planów koncernu ma pojawić się na początku 2007 roku wyposażona będzie również w silnik 1,6 l., jednak uboższy pod względem mocy – tylko 95 KM w standardzie.
autor: Bstok.pl
Źródło Mini

Reklama