Reklama

Milion dla ukraińskich żołnierzy! Terenówki na front

„Jest ponad milion na zbiórce i dziesiątki terenówek dostarczonych na front, kolejne w drodze” – napisał na swoim Twitterze Mateusz (Exen), który osobiście kupił i przywiózł na Ukrainę już 29 samochodów. Wszystko relacjonuje na Pomagam.pl, gdzie prowadzi zbiórkę.”
Chciał tylko przekazać swój prywatny samochód dla Ukrainy, a obecnie jego zbiórka przebiła pierwszy milion złotych. Mateusz Wodziński, znany w internecie jako Exen, osobiście kupuje i przewozi na ukraiński front terenówki, by wesprzeć żołnierzy w ich walce o wolność.
Nie byłoby to możliwe bez wszystkich darczyńców, których są już prawie 4 tysiące. Mateusz jest z nimi w stałym kontakcie i relacjonuje całą akcję w serwisie Pomagam.pl, na którym trwa zbiórka pieniędzy oraz na Twitterze.
– Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy dorzucili się do zbiórki, oraz wszystkim, którzy pomagają mi w dostarczaniu terenówek na front. Nigdy nie sądziłem, że akcja tak się rozwinie. Pierwotnym celem było zawiezienie mojej starej Grand Vitary i może kilku dodatkowych aut. Od tego czasu udało się ich dostarczyć kilkadziesiąt, a kolejne są w drodze. To dużo, ale i jednocześnie mało, ponieważ zapotrzebowanie jest ogromne. Szczególnie teraz, gdy Ukraińcy prowadzą kontrofensywę i odzyskują okupowane tereny – mówi Mateusz.
Oprócz prowadzenia zbiórki Exen działa również w NAFO. Jest to nieformalna, aktywistyczna organizacja powołana na Twitterze po lutowej agresji na Ukrainę. Znana jest z memów z psem rasy shiba, który wklejany jest na zdjęcia żołnierzy, w celu walki z internetowymi trollami i dezinformacją.
– Tutaj mobilność, szybkość i elastyczność działania mają kluczową rolę. Stąd też obiecuję, że będę dalej dostarczał terenówki aż do pełnego zwycięstwa nad rosyjskim okupantem – dodaje.
Zbiórka Mateusza przebiła pierwszy milion, jednak zapotrzebowanie na terenówki jest o wiele większe, szczególnie zimą, gdy warunki staną się jeszcze trudniejsze. Wspierając zbiórkę, wspierasz ukraińskich żołnierzy.
Zbiórkę można wesprzeć tutaj: pomagam.pl/4x4dlaukrainy
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Informacja prasowa

Reklama