Reklama

Miłe spotkania z mieszkańcami Podlasia

W sobotę funkcjonariuszy Straży Granicznej nie zabrakło na festynie zorganizowanym przez Urząd Gminy Nurzec – Stacja wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Upowszechniania Kultury w Nurcu – Stacji z okazji Dni Nurca. Tego dnia można nas było spotkać również na „Światowych Mistrzostwach w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej” w Supraślu zorganizowanych przez Starostę Powiatu Białostockiego. 30 lipca 2023 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie wraz z Gminą Drohiczyn zorganizował mieszkańcom swojej gminy i osobom goszczącym w tej pięknej okolicy I Jarmark Drohiczyński. W niedzielę byliśmy także w Wasilkowie na festynie charytatywnym „Uśmiech dla Małgosi”, który organizowało Stowarzyszenie Kreatywny Wasilków.


Każda z imprez obfitowała w wiele atrakcji i pokazów przygotowanych przez służby mndurowe. Podczas spotkań każdy zainteresowany mógł zapoznać się nie tylko ze specyfiką służby w Straży Granicznej, ale także innych formacji mundurowych.


Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali sprzęt służbowy będący na wyposażeniu funkcjonariuszy w codziennej służbie. Dzieciom bardzo podobało się przymierzanie elementów umundurowania (m.in. kamizelki taktycznej, hełmu) czy też posługiwanie się tarczką stop czy kajdankami. Odwiedzający stoiska mogli dowiedzieć się,  jak wygląda i na czym polega służba w Straży Granicznej. Osoby zainteresowane służbą mogły również zapoznać się z ofertą Straży Granicznej i dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej.


Miłym akcentem każdego ze spotkań z mieszkańcami Podlasia były słowa wsparcia przekazywane funkcjonariuszom Straży Granicznej za wykonywanie codziennych zadań w ochronie polskich granic. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama