Reklama

Mikołajkowe prezenty dla małych pacjentów szpitala wojewódzkiego

To był czas radości i uśmiechu dla chorych maluchów. We wtorek, 6 grudnia, marszałek Artur Kosicki odwiedził małych pacjentów oddziału pediatrii przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku i wręczył im mikołajkowe upominki. Towarzyszył mu dyrektor placówki Cezary Nowosielski.


Z kolei pielęgniarka oddziałowa Małgorzata Długozima w imieniu personelu szpitala podziękowała marszałkowi za tę inicjatywę.

– Jestem naprawdę wdzięczna za pamięć, za życzliwość i dobre serce – za tę całą uroczystość. Z ogromną radością tu dzisiaj pana gościłyśmy i zapraszamy ponownie! – podkreśliła.

Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej przy białostockiej „Śniadecji” funkcjonuje od 1953 r. W 2021 r. przeszedł gruntowną modernizację i zyskał nowy wizerunek. Specjalnie wydzielony został pokój dla rodziców i opiekunów, który umożliwia wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Mali pacjenci mogą korzystać z materiałów edukacyjnych, książek, gier i klocków, a dorośli spożywać posiłki. W strukturach oddziału funkcjonuje również szkoła z oddziałem przedszkolno-szkolnym.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama