Reklama

Miejski Dzień Przedszkolaka

Dziś (20 września) w Białymstoku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zastępcy prezydenta Białegostoku – Rafał Rudnicki i Zbigniew Nikitorowicz – spotkali się z dziećmi i ich nauczycielami na miejskim stadionie.

Święto najmłodszych zostało zorganizowane w środę (20 września) na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR przy ul. M. Wołodyjowskiego 2. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z białostockich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W imieniu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego życzenia przedszkolakom złożyli jego zastępcy – Rafał Rudnicki i Zbigniew Nikitorowicz.

– Życzę małym białostoczanom i ich opiekunom, aby wszystkie dni w roku były tak radosne, jak ten dzisiejszy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

– Wszystkiego, co najlepsze. I przede wszystkim beztroskiego dzieciństwa, dużo zabawy i radości – dodał zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Z myślą o najmłodszych przygotowano liczne atrakcje i niespodzianki. Animatorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Były dmuchańce, wielkie bańki mydlane, kreatywny kącik z balonami, tatuaże, fotobudka. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, wielkoformatowych szachów czy warcabów. Zorganizowano „szpital pluszowego misia” oraz sportowe rozgrywki – biegi na bieżni i sprawnościowy tor przeszkód. Uczestnicy obejrzeli także pokazy robotów i klocków Lego oraz wzięli udział w zabawach polisensorycznych. Na koniec odbyło się niezwykłe widowisko – pokaz iluzji.

Miejski Dzień Przedszkolaka zorganizowało Miasto Białystok i przedszkola samorządowe nr 26, 27, 30, 47 i 78 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1.

Warto wiedzieć, że we wrześniu do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych poszło 10 760 dzieci. Uczęszczają one do 446 oddziałów.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm w 2013 roku, jest obchodzony 20 września.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama