Reklama

Międzynarodowa konferencja naukowa w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu – 13-14.06

Wpływ zmiany granic państwowych po I wojnie światowej oraz wojnie polsko-bolszewickiej na społeczeństwo Europy Centralnej i Wschodniej to główny temat międzynarodowej konferencji pt. ,,Granice i ludzie. Społeczne następstwa powojennych podziałów państwowych w Europie Centralnej i Wschodniej 1918-1939”. Wydarzenie z udziałem polskich i zagranicznych naukowców odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.


Prelegenci opowiedzą m.in. o konsekwencjach traktatu ryskiego dla Białorusinów, sporach granicznych między nowopowstałymi państwami, czy nielegalnej migracji, bandytyzmie na granicy sowiecko-polskiej w oparciu o konkretne przykłady.

Konferencja jest organizowana przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Departament Kultury Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Katedrę Historii Wojskowej WNH Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem platformy Zoom. Linki do transmisji zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.muzeumrolnictwa.pl oraz na Facebooku Muzeum Rolnictwa.

Cezary Rutkowski
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama