Reklama

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2021. Dekoracja zwycięzców

W tegorocznej edycji Lotto Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej wystartowało kilkudziesięciu medalistów olimpijskich z Tokio i plejada polskich gwiazd lekkiej atletyki.

Sportowcy rywalizowali w kilku konkurencjach. W najważniejszej – rzucie młotem – bezkonkurencyjny był Paweł Fajdek. Wygrał, osiągając wynik 79,60 m. Wśród pań najlepsza okazała się Malwina Kopron (69.75 m).

Śląski stadion był świadkiem kolejnego sukcesu oszczepniczki z Podlaskiego Marii Andrejczyk, która niespodziewanie dla siebie samej ze względy na trapiącą ją kontuzję, była najlepsza w swojej konkurencji. Co więcej, rzucając  61,77 m, pobiła rekord turnieju.

W konkursie rzutu dyskiem, pożegnalnym Piotra Małachowskiego, najlepszy był Słoweniec Kristjan Čeh (66.65 m).

W biegu na 400 m wygrała Natalia Kaczmarek, ustanawiając wynikiem 50,70 s. rekord życiowy. Druga była Anna Kiełbasińska – 51,19.

W biegu na 100 m zwyciężyła na Stadionie Śląskim ośmiokrotna medalistka olimpijska, Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce czasem 10,81. Na 200 m triumfował Kanadyjczyk Andre De Grasse – 20,21.

Zmagania kulomiotów zakończyły się zwycięstwem Amerykanina Ryana Crousera. Rekordzista świata, który z dwóch ostatnich igrzysk wracał ze złotem, pchnął kulę na odległość 22,39 m.

źródło: memorialkamili.pl
oprac.: Anna Augustynowicz
red.: Cezary Rutkowski

fot.: Urząd marszałkowski Województwa Śląskiego

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama