Reklama

Meble industrialne — czym się charakteryzują?

Chcesz urządzić jedyne w swoim rodzaju wnętrze? Sięgnij po industrialne meble i dodatki. W artykule wyjaśnimy, czym się charakteryzują. Podpowiemy także, do jakich wnętrz pasują i jak wybrać te, które okażą się strzałem w 10!

Wyznacznikiem atrakcyjności współczesnego wnętrza nie jest jedynie spójna, odpowiednio przemyślana i dostosowana do specyfiki pomieszczenia aranżacja. Dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej liczy się oryginalność, nieszablonowe rozwiązania i możliwość osiągnięcia efektu wow. Chcesz urządzić jedyne w swoim rodzaju wnętrze? Sięgnij po industrialne meble i dodatki.

Czym są industrialne meble?

Industrialne meble to meble inspirowane surową stylistyką starych fabryk, hal i budynków przemysłowych. Produkowane z naturalnego drewna (często egzotycznego — palisandru indyjskiego, mango czy akację) i metalu, często z dodatkiem szkła, przybierają różnorakie formy — począwszy od klasycznych geometrycznych wzorów aż do nietuzinkowe, bardzo oryginalne kształty.

Cechą charakterystyczną mebli industrialnych są dekoracyjne elementy: starzenia, bielenia, oryginalne faktury, ozdobne ornamenty czy uchwyty.

Ich ogromnym walorem jest nie tylko oryginalna stylistyka, ale także wieloletnia trwałość. Sięgając po industrialne meble i dodatki zachowasz pewność, że Twoje wnętrze będzie wyglądać stylowo i modnie bez względu na zmieniające się z sezonu na sezon trendy.

Do jakich wnętrz pasują meble industrialne?

Przyjęło się, że meble industrialne pasują przede wszystkim od przestronnych loftów zaaranżowanych w starych kamienicach i postprzemysłowych wnętrzach. Ogrom dostępnych na rynku modeli pozwala jednak z powodzeniem znaleźć także takie, które z powodzeniem wtopią się w przestrzeń nowoczesnego apartamentu, miejskiego mieszkania urządzonego w klasycznym stylu, a nawet… pomieszczeń w przytulnym, ciepłym stylu skandynawskim. W zależności od aktualnej aranżacji przestrzeni i wizji wymarzone wnętrza możesz sięgnąć po trwały masywny stół wykonany z niezwykle twardego (i trwałego) palisandru, wielofunkcyjną skrzynię z drewna mango idealną do małego mieszkania czy ozdobną komodę z pięknie usłojonego drewna akacji z ozdobnymi metalowymi detalami.

Rada: aranżując wnętrze stylu industrialnym, pamięta, że mniej znaczy więcej. Zbyt duża liczba mebli i dodatków może niepotrzebne przytłoczyć wnętrze i kompletnie zburzyć zamierzenia.

Jak wybrać najlepsze meble industrialne?

Jeśli chcesz sięgnąć po meble z egzotycznego drewna, wybierz te, tworzone ręcznie przez zamorskich rzemieślników. Dopracowane z każdym szczególe, jedyne w swoim rodzaju, tworzone z pasją i miłością to niekwestionowani królowie wnętrz niosący w sobie prawdziwego ducha orientu.

Źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-industrialne

Reklama