Reklama

Reklama

» Mazda partnerem Łódź Design Festival 2019


Nieprzerwanie, 3 rok z rzędu Mazda jest partnerem Łódź Design Festival. To kontynuacja długoletniej współpracy, która swoimi początkami sięga ponad dekadę wstecz, gdy startował konkurs – Mazda Design. Jubileuszowa edycja konkursu projektowego to zarazem powrót do korzeni, jak i refleksja nad tym, jak przez te dziesięć lat ewoluowały założenia stylistyki Mazdy oraz świadomość designu w Polsce.

 

 

W tym roku poza wsparciem logistycznym, czyli oddaniem do dyspozycji znakomitych gości festiwalu specjalnej floty samochodów, Mazda jeszcze szerzej niż w poprzednich latach zaangażowała się we współpracę merytoryczną. Jednym z jej elementów, który stał się już niemal tradycją programu ŁDF, jest pokonkursowa wystawa zwycięzców Mazda Design 2019 – „MA”.

 

Do niedzieli 26 maja na wystawie można obejrzeć zwycięskie i wyróżnione prace zgłoszone do konkursu, który w tym roku zgromadził rekordową liczbę ponad 500 projektów, a nagrody we wszystkich kategoriach zdobyły kobiety.

 

W tym roku także, w ramach wystawy MAZDA DESIGN ICONS, po raz pierwszy w Polsce, został zaprezentowany obiekt z kolekcji FLORA stworzonej przez Marcina Rusaka, laureata nagrody Mazda Design Award 2017. FLORA to niezwykły przykład bezpośredniego wykorzystania materii organicznej – kwiatów i roślin – do tworzenia mebli i elementów wystroju wnętrz. Obiekty z tej kolekcji prezentowane były wcześniej między innymi w Paryżu, Londynie czy Nowym Jorku.

 

Na łódzkim festiwalu można zobaczyć z bliska Nową Mazdę 3 – czyli najnowszy model marki, jedną z inspiracji tegorocznej edycji konkursu Mazda Desigm, który został wyróżniony nagrodą „Red Dot: Best of the Best”. To najważniejsze wyróżnienie w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w świecie designu przyznawane produktom, których wzornictwo zostało uznane za przełomowe i wizjonerskie.

 

25 maja podczas uroczystej gali zwycięzcom konkursu Mazda Design zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia. Wtedy też poznamy nazwisko tegorocznego laureata nagrody specjalnej o wartości 50 tys. zł. – „Mazda Design Award 2019” dla autora najciekawszego, zrealizowanego polskiego projektu w dziedzinie designu.

 

 

Szczegóły na www.mazdadesign.pl oraz www.lodzdesign.pl

Źródło: Mototarget.pl